Пошук

«Паспорт у смартфоні»: цифрові документи прирівняли до паперових і пластикових

Цифрові паспорти у застосунку «Дія» зможуть мати таку ж юридичну силу, як і пластикові чи паперові документи. Прийматимуть такі документи у ЦНАПах, банках та судах.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Хмарочос.

Верховна Рада ухвалила відповідний законопроєкт. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров назвав Україну першою державою, що узаконила цифрові документи, створивши «світовий кейс побудови цифрової країни».

З 23 серпня біометричний паспорт та ID-картка у «Дії» матимуть таку ж юридичну силу, що й пластикові та паперові аналоги.

Закон передбачає введення електронних паспортів громадянина України та паспортів для виїзду закордон. Цифровий паспорт буде у формі картки з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом). Такі паспорти можуть формувати за бажанням людини. Їх можна буде пред’являти на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства. Електронні копії таких паспортів будуть рівноцінними копіям звичайних паспортів.

Тепер цифрові паспорти будуть приймати ЦНАПи для надання державних послуг, державні установи та суди, їх можна використовувати для отримання відправлень на пошті, для підтвердження віку в супермаркетах, у банках – для підтвердження особи та здійснення касових операцій, а також для відкриття банківського рахунку онлайн. З цифровими паспортами також можна подорожувати Україною літаком і потягом, заселятися в готель тощо.

Проте цифрові документи не можна буде використовувати для перетину кордону України або виїзду на тимчасово окуповані території.

У лютому 2021 року Верховна Рада підтримала зміни до закону «Про дорожній рух». Відтепер посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспорту та автоцивілку в мобільному застосунку «Дія» можна використовувати нарівні з паперовими.

Читайте також: