Пошук

Гора Педина – від ландшафтного заказника до повноцінного рекреаційного парку

Гора Педина – від ландшафтного заказника до повноцінного рекреаційного парку

Вчора в Обухові було створено ландшафтний заказник місцевого значення «Гора Педина». Власне кажучи, Київська обласна рада підтримала подання голови Київської обласної державної адміністрації Василя Володіна та прийняла рішення, яким створено ландшафтний заказник місцевого значення «Гора Педина».

В цьому відношенні мені згадалося, як роки зо два тому ГО «Асоціація розвитку Обухівщини» доклала певних зусиль для того, щоб сьогодні Педина отримала статус ландшафтного заказника.

Тому було декілька причин, серед них такі банальні і водночас, сакральні, як:

  • Проживання в районі гори;
  • Краєзнавчий та культурний інтерес до цієї величної місцини.

Відтак, тоді декілька наших відео було присвячено її таємницям.

Я переконаний, що станом на сьогодні ця місцевість має унікальні можливості для рекреації та повноцінного культурного відпочинку для громади.

Зокрема, йдеться про такі потенційно можливі проекти як:

  • муніципальний пляж із зоною відпочинку на озері Фейхоа (воно ж "Глинянка", "Зелене озеро", прим. авт.),
  • оглядовий майданчик на Педині у стилі Андріївського узвозу (довгі сходи, які простираються по її схилам),
  • екологічні стежки для дітей та дорослих,
  • повноцінні місця для кемпінгу із зоною «барбекю» та багато іншого.

Але найголовніше це, безумовно, збереження природи у її первозданному вигляді – чому б не використувати Педину та її околиці як місце, де будуть навчати любити природу та берегти її? Такий собі соціальний експеримент?

Звісно, ви спитаєте, як вберегти природу від нас самих? Ми відповімо, що вже працюємо над рішеннями.

Згідно з ним вже сьогодні розробляється концепт «безпечного парку» із інтеграцією в систему «смарт сіті».

Це, насамперед:

  • відеоспостереження,
  • система виклику міської варти та поліції,
  • «розумна» інфраструктура.

Ми не маємо за мету закласти все плиткою, а навпаки, використовуючи те, що є, зберегти його і примножити.

Можете розцінювати цей текст як політичний маніфест політичної партії, яка буде брати участь у місцевих виборах. Тим більше, що саме з таким підходом ми збираємося йти до людей і на таких принципах будувати кампанію – пропонуючи рішення і розроблюючи стратегії спільно з громадою для кращого майбутнього!

Довідково:

Новостворений заказник, розташований в місті Обухів, площею 4,9998 га, та відіграє важливу роль для відновлення порушених екосистем, зокрема збереження залишків природної лучно-степової рослинності. Територія заказника відіграє має також естетичну, освітню та рекреаційну цінність – це мальовничий комплекс терас, які поєднують виразність урвищ та рівнинний ландшафт з далеким видноколом на місто Обухів.

Слід зазначити, що територія заказника є ареалом поширення рідкісних рослин, амфібій та плазунів, що охороняються Додатком ІІ до Бернської конвенції та Рішенням Київської обласної ради від 07.02.2012 № 285-15-VII «Про затвердження Списку регіонально рідкісних, зникаючих видів рослин і грибів, які потребують охорони у Київській області та Положення до нього».

Створення заказника ініційовано Обухівською міською радою. Наукове обґрунтування підготовлено науковими співробітниками Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного.

Читайте також: