11:55 29.04.2021

Вже незабаром може з'явитися пероральний препарат для лікування коронавірусу. Його потрібно буде вживати при перших ознаках захворювання.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням Букви.

Компанія, яка розробила першу дозволену вакцину від COVID-19 в США спільно з німецьким виробником ліків BioNTech, в березні 2021 року почала проводити перші клінічні випробування нової противірусної терапії цього захворювання. Препарат відноситься до класу ліків, які називаються інгібіторами протеази, і діє шляхом пригнічення ферменту, який необхідний вірусу для реплікації в клітинах людини.

Інгібітори протеази використовуються для лікування інших вірусних патогенів, таких як ВІЛ та гепатит С.

Якщо клінічні випробування пройдуть успішно і Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США схвалить, до кінця року препарат може бути поширений по всій території Штатів.

Експерти в галузі охорони здоров’я кажуть, що пероральний прийом препарату може змінити “правила гри”, адже люди, які тільки захворіли, можуть самостійно приймати його поза лікарнями. Дослідники сподіваються, що ці ліки запобіжить прогресування хвороби і запобіжить госпіталзаціі.

Крім перорального препарату, Pfizer все ще тестує вакцину на дітях у віці від 6 місяців до 11 років. За словами представників органів охорони здоров’я та експертів з інфекційних захворювань, вакцинація дітей має вирішальне значення для припинення пандемії коронавірусу.

Топ за тиждень

Останні новини