Як доглядати за суницею
17:00 15.05.2023
Як доглядати за суницею
Євгенія Рубан
Євгенія Рубан
Читать на русском

Для того аби отримати гарний врожай суниці за нею необхідно доглядати та своєчасно прополювати, поливати, рихлити поверхню ґрунту між рядами, підгодовувати, обрізати та обробляти.

Про це “Хронікам Обухова” повідомляє Asterias.

Якщо суниця була висаджена у зимовий час, то навесні потрібно приспати корінці ґрунтом. Після цього потрібно притоптати землю і розпушити землю між рядами та біля кущиків.

Бур'яни потрібно видаляти одразу ж після їх появи, а землю, якщо утворилась кірка, розпушити. Загалом, протягом всього періоду вегетації розпушити поверхню ґрунту між рядами слід близько 7 або 8 разів, а біля кущів ― не менше 5 разів.

Щоб значно спростити догляд за даної садовою культурою, поверхня ділянки треба засипати шаром мульчі (опалим з дерев листям, перепрілою соломою, очеретом або торфом). Завдяки мульчування кірка на ґрунті не з'являється, а також помітно скорочується кількість бур'янів, - кажуть фахівці.

Під час цвітіння суниці за нею не потрібно доглядати особливим способом. Головне не забувати про своєчасний полив та підгодівлю.

Суницю підживлюють кілька разів:

  • відразу ж після сходу снігового покриву в весняний час;
  • під час утворення квітконосів;
  • після початку цвітіння.

Суниця вологолюбна рослина, тому найкращим способом поливу буде штучне дощування.

У тому випадку, коли полив проводиться з лійки, розсікач необхідно прибрати, а потім потрібно акуратно вилити воду безпосередньо під коріння рослини, при цьому постарайтеся, щоб рідина не опинилася на поверхні листя. Температура води, використовуваної для поливу, і температура повітря повинні бути однаковими, - кажуть фахівці.

При цьому частота поливу залежить від стану ґрунту. Загалом, суниці потрібно поливати коли ґрунт на глибині 0,2–0,3 буде розсипатися в руках. Під час інтенсивного росту кущі, як правило, поливають 1 раз в 1-1,5 тижня. У період наливання плодів полив слід проводити з частотою 1 раз в 5 діб.

Погода