Пошук

Після 22 травня карантин продовжать: про міжміські перевезення і відкриття метро не йдеться

Після 22 травня карантин продовжать: про міжміські перевезення і відкриття метро не йдеться

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль припустив, що після 22 травня карантин в Україні продовжать, але плануються подальші його послаблення. Втім, про міжміські перевезення і відкриття метро не йдеться.

Про це він сказав в ефірі "Українського радіо" 5 травня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Всесвітня організація охорони здоров'я продовжила режим пандемії та всесвітнього карантину на два місяці. Кабмін поки що на першому етапі продовжив карантин до 22 травня, але, скоріш за все, спираючись на дані ВООЗ, карантин буде продовжено й надалі з наступними етапами послаблень, якщо це буде дозволяти зробити ситуація із захворюваністю, - сказав він.

Шмигаль зауважив, що медична система України встигла підготуватися до епідемії. За його словами, в Україні сьогодні понад 2100 апаратів штучної вентиляції легенів, з яких зайняті 138, і підготовлено 33 тис. ліжкомісць у лікарнях для хворих із коронавірусом, з яких зайняті менш як 2 тисячі.

Глава уряду наголосив, що "медсистема відповідає відповідним параметрам, що дає змогу пом'якшувати деякі заходи".

Крім того, Шмигаль пояснив, що уряд поки що не бачить можливостей відкрити міжміський транспорт.

Міський транспорт ходитиме в тих режимах, яких ходив, а мери прийматимуть рішення щодо збільшення кількості транспорту та зміни його графіку роботи, - додав Шмигаль.

Він зазначив, що відкриття метро для окремих категорій пасажирів планується на третьому етапі послаблень, а для всіх - на четвертому етапі виходу з карантину.

Прем'єр водночас уточнив, що після 11 травня застосовуватиметься також адаптивний карантин, коли державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і обласні комісії ухвалюватимуть відповідні рішення про впровадження посилених заходів у межах окремих областей, міст, сіл, окремих закладів.

Глава уряду також подякував українцям за те, що вони дуже дисципліновано і відповідально дотримувалися карантину протягом двох місяців.

Читайте також: