Пошук

Побутова техніка на прокат: особливості ринку оренди

Побутова техніка на прокат: особливості ринку оренди
PR Публікація розміщена на правах реклами

Оренду побутової техніки складно назвати новим видом підприємницької діяльності. Послуга довгі роки користується популярністю у певної категорії громадян.

Такий попит обумовлений тим, що далеко не всі українці можуть дозволити собі покупку холодильника або телевізора, а ось їх оренда цілком доступна. Також це зручно якщо річ потрібна для одноразового використання і її покупка не має особливого сенсу.

Випадків, коли потрібно взяти певну річ напрокат дуже багато. Іноді орендують комп'ютери або відео проектори для проведення семінару або презентації. Також послуга підійде людям, які приїхали в інше місто на короткий термін і охочим створити комфорт, наприклад, в орендованій квартирі.

Кому потрібна техніка на прокат?

Як не дивно, прокат побутової техніки користується популярністю. Багато хто любить користуватися справними пристроями у квартирі, не займаючись питанням їх обслуговування або ремонту. Серед потенційних користувачів такої послуги варто виділити наступні категорії громадян:

 • люди, які орендують житло;
 • учні різних ВНЗ, які проживають в гуртожитку;
 • молоді подружні пари, які ще не встигли облаштувати свій побут;
 • українці, що часто їздять у відрядження або на відпочинок.

Розвиток орендного бізнесу, має на увазі великі фінансові вкладення, на першому етапі закупівлі техніки. Крім цього необхідно забезпечити транспортування орендованих виробів клієнтам. Також важливо підтримувати пристрої в працездатному стані. Саме ці витрати лягають в основу формування вартості оренди.

Популярні види техніки на прокат

Виходячи з практики існує категорія виробів, яка користується особливою популярністю. Так фахівці виділяють наступні пристрої що частіше за інші люди беруть в оренду:

 • пилосос — пристрій, що використовується для періодичних прибирань квартири або будинок через що його покупка не обов'язкова;
 • холодильник — пристрій, що користується популярністю в літній сезон якщо у квартирі, зламався або відсутній власний агрегат;
 • телевізор — виріб, часто орендують у святкові дні та сезон відпусток;
 • пральна машина зазвичай береться напрокат, коли потрібно випрати велику кількість речей;
 • кухонний комбайн користується популярністю в сезон консервації.

Якщо грамотна побудувати бізнес на оренді побутової техніки, то всі матеріальні вкладення окупляться в перші два роки та надалі можна розраховувати на стабільний прибуток. Також потрібно правильно визначити розмір застави. Зазвичай орендні фірми беруть від 50 до 100% вартості обладнання.

Де знайти техніку в оренду?

Дана послуга з'явилася ще за часів колишнього союзу. Після його розпаду більшість прокатних пунктів закрилося. Але з часом в процесі розвитку інформаційних технологій такі компанії перемістилися в інтернет. А завдяки сайту прокат побутової техніки спростився, значно збільшився асортимент і якість, пропонованих пристроїв, адже щоб вижити в конкурентному середовищі потрібно покращувати сервіс. Коштом цього з пошуком необхідних в оренду речей в орендарів більше проблем не виникає.

Сьогодні основними конкурентами прокатним компаніям стали банки, що займаються кредитуванням населення. Це призвело до того, що деякі люди вважають вигідніше купити техніку розбивши оплату частинами, навіть якщо вона в майбутньому не знадобитися. Але вони забувають про необхідність оплачувати необґрунтована високі відсотки. Тому орендовані речі використовувати простіше і вигідніше якщо вони потрібні для короткочасного одноразового застосування. Це досить вигідний спосіб вирішення більшості побутових проблем.

Як орендувати техніку?

Принцип прокату техніки не має чітких правил, закріплених в цивільному кодексі. Тому часто між зацікавленими сторонами виникають господарські спори, які іноді закінчуються судовим розглядом. Щоб уникнути більшості неприємних ситуацій і гарантувати свої права споживача потрібно підписуючи контракт перевірити наступні моменти:

 • Наскільки орендоване обладнання відповідає опису в письмовій угоді. Це стосується і комплектації виробу.
 • Провести тест працездатності та перевірити зовнішню складову. Будь-які виявлені зовнішні дефекти обов'язково фіксуються в акті прийому-передачі.
 • Переконатися в цілісності пломб. Зазвичай техніка, особливо нова, має відповідні пломби.

Після того як договір підпишуть обидві зацікавлені в угоді сторони жодних претензій пред'явити не вийде. Для продовження угоди орендар зобов'язаний письмово попередити орендодавця у встановлені терміни. А в іншому оренда всіляких побутових приладів — оптимальний варіант вирішити труднощі що тимчасово виникли, коли немає можливості придбати власний холодильник, телевізор або інший предмет.

Читайте також: