Пошук

Пологи у бомбосховищі: лікар розповіла, як діяти

Пологи у бомбосховищі: лікар розповіла, як діяти

З початку війни лише у Чернігові народилося дві трійні. Діти не обирають час, коли з'являтись на світ. Малята народжуються в екстремальних умовах. Як допомогти породіллі, розповідає фахівець.

Поради дає акушер-гінеколог Людмила Шупенюк.

Акушер-гінеколог Людмила Шупенюк запевняє: пологи - це фізіологічний процес, тому, навіть якщо жінка нічого про них не знає - народить, адже є велика біологічна і природна сила, яка підкаже їй, як дихати та себе поводити. Найголовніше - не розгубитися та не боятися, адже страх - це основна проблема під час пологів. Деталі - на інфографіці.

Якщо ж потрібна додаткова допомога (наприклад, зробити кесарів розтин), - на жаль, зараз більшість пологових будинків працює в екстремальних умовах та роблять кесарів розтин у бомбосховищах, але вони вже адаптувались та готові допомогти нашим жінкам, - каже Людмила. - Мої колеги проходять апробацію, намагаються зробити все, щоб надати допомогу породіллі та сприяти появленню здорової дитини на світ. Слава Україні! Перемога буде за нами і ми будемо народжувати там, де ми маємо народжувати, - зазначила лікар.

Читайте також: