Пошук

Поява індійського штаму коронавірусу в Україні - питання часу

Епідеміологи вважають індійський штам більш небезпечним, ніж інші відомі мутації коронавірусу. Але українцям, швидше за все, від нього нікуди не дітися.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на Facebook-сторінку голови Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування, народного депутата від "Слуги народу" Михайла Радуцького.

Епідеміологи вважають індійський штам більш небезпечним, ніж інші відомі мутації коронавірусу, - заявив він.

За словами Радуцького, ще більше хвилює ускладнення, яке викликає ця мутація.

Більше 8 тис. громадян Індії після ковіда заразилися на мукормікоз ("чорну плісняву"). Це грибкова інфекція, яка проникає в легені і вражає інші органи - мозок, слизову оболонку носа і очей. Зазвичай грибок безпечний для людей, але для тих, у кого ослаблений імунітет, він може мати смертельні наслідки. Зафіксовані окремі випадки, коли лікарям довелося видаляти пацієнтам очі, щоб врятувати життя, - зазначив парламентарій.

Радуцький зазначив, що на сьогодні індійський штам виявлений в 21 країні світу, зокрема в сусідніх Польщі та Румунії.

Україна 2 травня заборонила в'їзд іноземцям з території Індії, а українські громадяни, повертаючись з цієї країни, повинні пройти обов'язкову двотижневу самоізоляцію. Проте мутація вірусу може потрапити до нас з території Польщі разом з українцями, які повертаються додому.

Читайте також: