Правильний прикус: про користь та необхідність брекетів
11:47 26.05.2023
Реклама
Правильний прикус: про користь та необхідність брекетів

Який найпопулярніший та найефективніший спосіб виправлення деформованого зубного ряду? Сучасна стоматологія пропонує встановлення брекетів: спеціальних коригувальних конструкцій, які буквально виправляють прикус навіть у дорослої людини.

Про користь та ефективність брекетів готові розповісти фахівці стоматологічної клініки Bezpaliuk. Наскільки швидко до пацієнта повернеться неймовірно гарна природна посмішка - залежить від різних чинників:

  • ступеню викривлення зубного ряду,
  • наявності супутніх патологій,
  • дотримання рекомендацій лікаря,
  • надійності брекет-системи.

Ефект від пластини на зубах помітний чи не одразу. Знижується ризик захворювання зубів та ясен, промова стає чіткішою, виправляється дихання, змінюються контури обличчя. Результат вартий часу та зусиль.

Довіряти фахівцям

Чи наносять брекети шкоду організму? Якщо підбором і безпосередньо встановленням системи займався кваліфікований стоматолог-ортодонт, ризики зведені до мінімуму. І найбільший «негатив», який відчуває пацієнт - присутність стороннього тіла на зубах. Але мода на брекети зруйнувала й цей стереотип. Блискітки на зубах - це круто! Естетичні варіанти коригувальних пластин просто неймовірні.

Успішність процедури виправлення прикусу залежить від того, наскільки пацієнт дотримується рекомендацій лікаря та як поводиться з брекетами. Луснути горіх або відкоркувати пляшку зубами вже не вийде, адже конструкція може тріснути. А це небезпечно. До того ж, ремонт або встановлення нових брекетів - додаткові матеріальні витрати. Ризикувати не варто.

Чи можна уникнути деформації зубного ряду, адже дитина народжується без зубів? Так, формування прикусу залежить від розвитку щелепних кісток, які постійно отримують імпульси від жувальних та мімічних м'язів, язика, губів. Неправильно сформованим прикус може бути у дитини, яка до 5-6 років смоктала соску.

До негативних факторів належить також звичка смоктати палець. Патологічна сила тиску постійно діє на малесенькі альвеолярні відростки. Наслідки - колосальні. Але у дитячому та підлітковому віці корекція прикусу з використання брекет-систем найефективніша.

Що робити, коли неправильний прикус - у дорослої людини? Фактор віку, на жаль, часто стає стримуючим. Боячись кардинальних змін у зовнішності та й в житті взагалі, пацієнти, яким далеко за 20-30 років, ігнорують можливість звернутись до ортодонта. І роблять чи не найголовнішу свою помилку.

Сучасні методи корекції щелепи та зубного ряду, які застосовуються у клініці Bezpaliuk, дозволяють виправити прикус навіть найскладнішої форми у людей, в яких процес формування щелепних кісток і м'язів давно закінчився. Просто, це буде трохи довше. Але результат того вартий.

Погода