12:20 19.10.2022
Реклама

Перед тим, як зареєструвати домен, необхідно відповідально підійти до питання його вибору. На перший погляд у цьому процесі немає нічого складного, але насправді все не так просто, як може здатися. Вам потрібно не тільки придумати цікаве та унікальне доменне ім'я для сайту, але й переконатися, що користувачі зможуть легко його запам'ятати. Давайте докладніше поговоримо про домени та їхні особливості.

Що потрібно знати про домен?

Доменом називають адресу, яка використовується для зв’язку користувацького браузера із сервером, на якому розміщено файли сайту. Простіше кажучи, вводячи домен в адресний рядок, відвідувач надсилає серверу прохання показати сайт, а той надсилає відповідь у вигляді згенерованої сторінки. Домен включає в себе унікальне доменне ім’я та доменну зону.

Під доменним ім'ям мають на увазі ту частину назви, яку ви створюєте самостійно. Доменна зона, у свою чергу, йде відразу після імені та виглядає як «org», «com», «ua» тощо.

Вибираючи домен, варто знати, що адреси мають різну вартість в залежності від зони. Як показує практика, іноді різниця у ціні дуже велика. Найбільш дорогі варіанти пов'язані з тематичними доменами, що розкривають напрямок вашої діяльності. Якщо ви зацікавлені у такому варіанті, готуйтеся витратити на нього більше коштів.

Загальні зони по типу .com чи .org перебувають в середній ціновій категорії, але в них важко знайти вільні домени. Вам пощастить, якщо назва вашого бізнесу нестандартна і ще ніхто не намагався зареєструвати подібну адресу. Такі домени найбільше потрібні тим, хто планує розвивати свій веб-ресурс на міжнародному рівні.

Якщо ви плануєте розвиток бізнесу тільки в Україні, не варто витрачати зайві гроші – цілком підійде дешевший варіант на кшталт покупки домену net.ua. Дізнатися, скільки коштує домен у тій чи іншій доменній зоні, можна на сайті, який пропонує послугу з реєстрації. Там ви зможете ознайомитися зі списком та доступними варіантами.

Поради щодо пошуку назви для свого домену

Найкраще робити вибір на користь такого імені, яке безпосередньо пов'язане з назвою вашої фірми чи бренду. Також часто використовуються для цієї мети тематичні слова, які відображають напрямок бізнесу — hotel, beauty, car. Але в цьому разі будьте готові до того, що домен, який ви обрали, вже зайнятий іншим користувачем. Такі ситуації відбуваються доволі часто, особливо якщо це популярні доменні зони. Не рекомендується перекручувати назву або створювати довгий домен із кількох слів – краще придивитися до іншої доменної зони.

Цей варіант у рази кращий на відміну від спроб зміни назви шляхом додавання суфіксів, приставок, цифр і так далі. Безумовно, в такому разі вам вдасться унікалізувати ім'я, проте не забувайте про високий ризик спотворення суті назви. Крайній варіант — додавання відповідного слова або артикля таким чином, щоб у результаті вийшло логічне словосполучення. Наприклад, власникам магазинів можна додати shop, а для піцерії підійде додавання pizza.

Якщо у вас немає бажання додати нові слова в назву, можна спробувати запропонувати гроші власнику домена, який його зайняв. Однак будьте готові до того, що власник відмовиться від пропозиції або встановить надто високу суму, яка вам не по кишені.

Вибір домену є вкрай відповідальною задачею, оскільки він багато в чому впливає на успішність проекту в мережі. Переконайтеся у відсутності помилок у назві та намагайтеся не вибирати надто складні конструкції — інакше користувачам буде набагато важче запам'ятати адресу та ввести в браузер, не припустивши жодної помилки.

До речі, щодо помилок. Інколи може здатися, що назва, унікалізована за допомогою неправильного написання, може допомогти в просуванні. Іноді так і трапляється, але з такими речами потрібно бути вкрай обережними.

Наприклад, чи знали ви, що назва Google насправді є неправильною версією математичного терміну «гугол» (Googol)? Він служить для позначення числа, яке має 100 нулів і був покликаний показати, наскільки масштабним є пошуковик, і як багато сайтів він ранжує. Є різні пояснення, чому за назву взяли слово з помилкою — це було зроблено спеціально чи втрутилася неуважність засновників-студентів під час реєстрації домену для компанії… Але ім’я бренду виявилося цікавим і простим для запам’ятовування, і тепер його знають в усьому світі.

Безумовно, це не означає, що вам обов'язково потрібно дотримуватись такого ж підходу. Вищеописаний приклад є скоріше виключенням і потребує креативності та везіння. Найчастіше назви, в яких є помилки, тільки плутають людей і негативно впливають на подальший розвиток бізнесу.

Вибір доменної зони

Не варто робити вибір на користь невідомих доменних зон, які не використовуються в Україні, бо вони можуть відлякати людей. Також краще відмовитись від використання зон, де пропонується безкоштовно отримати домен — часто умови його використання не дуже зручні для ведення бізнесу, а сайт можуть відключити без попередження.

Саме тому рекомендується вибирати платні варіанти. Пам'ятайте, що найпопулярніші доменні зони коштують дорожче, проте є хороші новини для новачків — на багатьох ресурсах пропонується знижка на перший рік використання домену.

Не забувайте про те, що ви не зможете купити домен назавжди, тому що кінцевий власник — це корпорація з управління доменними іменами та IP-адресами (ICANN). Відповідно, у вас буде можливість оренди домену та його продовження до того моменту, поки він вам потрібен.

Погода