Пошук

Продавали підробний Pfizer: СБУ викрила шахраїв

Продавали підробний Pfizer: СБУ викрила шахраїв

Зловмисники пропонували за $250 вакцину від американської компанії «Pfizer». Як виявилось, підробну.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на пресслужбу СБУ.

СБУ викрила міжнародне злочинне угруповання, яке продавало підроблену «вакцину» Pfizer від коронавірусу. Повідомляється, що насправді, вони займалися шахрайством і не мали жодного стосунку до оригінальної продукції.

Співробітники спецслужби встановили, що до складу угруповання входили громадяни України, РФ, Нігерії та Сьєрра-Леоне. Скориставшись інформаційним приводом, що американська компанія «Pfizer» офіційно почала поставки в Україну, шахраї вирішили на цьому заробити.

У мережі Інтернет вони розмістили рекламу щодо функціонування підприємств, зареєстрованих на території України, що начебто мають можливість поставляти вакцину від «Pfizer».

Щоб переконати клієнтів у наявності вакцини, члени злочинної групи надавали потенційним покупцям підроблені гарантійні листи від українських банків. Серед іншого, там були зазначені розрахункові рахунки для переведення коштів, які відкриті на громадян України. Вартість однієї фейкової «вакцини» становила $250.

СБУ встановила, що зловмисники працювали, у першу чергу, на клієнтів з РФ та Індії – саме туди була таргетована їхня рекламна кампанія. Задокументовано факти отримання передплат від «клієнтів» на тисячі доларів США.

СБУ, у співпраці з МОЗ України та Київською міською прокуратурою, викрила зловмисників та перекрила канал незаконного продажу підробленої вакцини «Pfizer» до інших країн наприкінці квітня.

Читайте також: