Пошук

Протруювання зерна озимого жита - навіщо потрібно це робити?

Озиме жито - одна з найпоширеніших культур у цілому світі та цінна продовольча й фуражна культура в Україні. Обробка даної культури продовжується вже на протязі близько трьох тисяч років.

Сьогодні ж поговоримо про протруювання зерна озимого жита, оскільки саме на стадії проростання, культура є чутливою до цілої низки шкідливих організмів. Бактеріальні, грибні хвороби, шкідники мають негативний вплив на ріст та розвиток молодої культури, особливо при несприятливих погодних умов.

Необхідно пам’ятати, що дані мікроорганізми можуть успішно зберігатися, як на насінині, так і в ґрунті. Тому в такому випадку, варто відзначити ефективність такого агротехнічного прийому, як протруєння насіння.

Для того, щоб протруювання зерна озимого жита було ефективним необхідно обов’язково дотримуватись рекомендацій виробника, щодо норм внесення препарату. Адже, при зменшенні кількості препарату на 10-15% можна суттєво знизити його ефективність, а в окремих випадках, протидіяти деяким патогенам взагалі не вдасться.

Варто звернути свою увагу, що ранній захист посівів від насіннєвих та ґрунтових інфекцій забезпечує гарантований врожай озимих культур. Однак, висока ефективність протруєння досягається тільки за умов поєднання цього заходу з високим рівнем агротехніки, використанням якісних продуктів, комбінації захисного препарату та комплексу елементів живлення.

Високої ефективності від протруювання зерна озимого жита вдається досягнути за допомогою використання добрив ТМ «Добродій» - «Добродій Комфорт Універсальний» та ОМД «Добродій». Застосування цих двох препаратів допомагає надійно захистити посівний матеріал, а в майбутньому і сходження культури, надати комплекс важливих елементів для активного зростання та розвитку, підвищити стресостійкість рослини.

Окрім цього, протруювання зерна озимого жита продуктами ТМ «Добродій», на відміну від використання хімічних фунгіцидів буде абсолютно безпечним, як для навколишнього середовища, живих організмів, так і для працівників, які безпосередньо проводитимуть дану обробку.

Обробка посівного матеріалу добривами «Добродій» дозволяє ефективно захистити насіння від хвороб та дії негативних чинників на рослину без використання жодних хімічних препаратів. Комбінація препаратів допоможе забезпечити потужний розвиток кореневої системи, а також вплине на рівномірні дружні сходження, й тим самим, забезпечить міцний фундамент для майбутньої врожайності.

Читайте також: