Пошук

Психологи розповіли, як допомогти дитині у тривожній ситуації

Психологи розповіли, як допомогти дитині у тривожній ситуації

Останні дні українці живуть у суцільному жаху - обстріли, мобілізація, перебіжкки в укриття.

Зараз особливо важливо подбати про психологічне благополуччя найменших українців, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.

Для того щоб мінімізувати негативний вплив на психіку дітей, психологи пропонують дотримуватися таких рекомендацій:

Говоріть із дитиною про те, що вона відчуває/переживає, обговорюйте емоції. Поясніть, що страх перед невідомим – це нормально.

Будьте поруч. Дитина має відчувати вашу підтримку.

Роз’ясніть, як діяти в тій чи іншій ситуації, складіть план. Роз’ясніть необхідність дотримуватися рекомендацій батьків.

Зробіть щось разом. Спробуйте почитати книги з дитиною, разом приготувати їжу, зайнятися творчістю. Саме у спільній діяльності дитина відчуватиме вашу підтримку.

Контролюйте себе. Основна допомога дитині – це ваш самоконтроль. Коли ви здатні критично мислити, оцінювати ситуацію та опанувати панічні настрої.

Крім того, важливо зібрати дитині «тривожну валізку». Покладіть всередину інформацію зі своїми контактними даними, а також занотовану медичну інформацію: про групу крові, можливі алергічні реакції та медичні стани дитини. Підпишіть одяг, в якому буде малюк.Турбуємося про найменших й віримо в українську армію!, - йдеться в повідомленні.

Читайте також: