Реєстрація благодійної організації в Україні: з чого почати та як уникнути проблем

Реєстрація благодійної організації в Україні: з чого почати та як уникнути проблем
12:33 05.03.2023
Реклама
Ірина Юхимчук
Ірина Юхимчук
Благодійність завжди була притаманна українцям, але сьогодні засади благодійної діяльності актуальні як ніколи. Саме тому з’являється все більше благодійників аби протистояти викликам сьогодення. Такі організації ставлять за мету допомогу постраждалим від війни, опікуються дітьми чи тваринами, залучають український або міжнародний капітал для прискорення перемоги і відновлення постраждалих регіонів.

Що робити, якщо допомога ваше покликання, ви маєте на меті проводити офіційну діяльність, але не знаєте з чого почати?

Дізнатись, що таке «благодійна організація», як її зареєструвати аби в подальшому уникнути проблем з державними органами, а також отримати безкоштовну персональну консультацію можна на сайті https://www.legalact.com.ua/reyestracziya-blagodijnoyi-organizacziyi/.

Юридична фірма «Лігалакт» пропонує вашій увазі декілька пакетів послуг:

  • Базовий;
  • Стандартний;
  • Преміальний.

Кожен з пакетів включає в себе як базові послуги: консультацію, перевірку назви, розробку мети та напрямків діяльності, підготовку установчих документів тощо, так і додаткові, в залежності від обраного пакету послуг.

Важливо знати, що благодійну організацію створюють мінімум два засновники, як фізичні, так і юридичні особи, які й визначають цілі і напрямки діяльності організації. Це може бути:

  • захист здоров’я;
  • захист прав людини;
  • опіка;
  • соціальна допомога;
  • публічний збір пожертв;
  • проведення інших публічних заходів тощо.

Благодійна організація – юридична особа, некомерційна організація, яка проводить свою господарську діяльність згідно Статуту та керується Законодавством України. Грамотно розроблений Статут дозволить уникнути більшості типових проблем, з якими засновникам та учасникам доводиться мати справу на практиці. Саме тому дуже важливо довірити це професійним юристам, які врахують всі аспекти діяльності та найактуальніші зміни в Законодавстві при складанні фундаментального документу.

Крім підготовки необхідного пакету документів для проведення реєстрації та отримання виписки з реєстру юридичних осіб, варто звернути увагу на питання оподаткування: внесення організації в реєстр неприбуткових та волонтерських організацій. Ці питання також варто довірити професіоналам, аби уникнути неточностей і затримки.

Юридична фірма «Лігалакт» супроводжує клієнта на всіх етапах: підготовка, реєстрація і заключні дії. Також , на сайті ви можете знайти шаблони документів для самостійної реєстрації.