Пошук

Ринок побутової хімії в Україні: чого очікувати в 2023 році

Виробництво побутової хімії в Україні знаходиться на достатньо високому рівні. На полицях супермаркетів є значна кількість виробів від вітчизняних виробників. Широкий товарний асортимент постійно поповнюється новими видами продукції універсальної та вузько направленої дії. Без сумніву, що під впливом сучасних реалій та воєнного положення в країні зазнає трансформацій і ця галузь народного господарства. Для розуміння поточної ситуації та оцінки перспектив розвитку на 2023 рік, пропонуємо провести аналіз ринку побутової хімії в Україні.

Що відбувається зараз?

Кризова ситуація в країні призвела до зниження обсягів реалізації побутової хімії в країні. Такі зміни зумовлені введенням воєнного положення на державному рівні. З початку війни населення країни під впливом панічних настроїв почало масово купувати побутову хімію, включаючи пральні порошки, миючі засоби, предмети гігієни та інше.

Через великий попит почалися порушення виробничого циклу. Деякі підприємства вимушено зупинили свою роботу, тому обсяги виробництва суттєво знизились. Оскільки купувалась побутова хімія оптом, споживачі відчули дефіцит. Також на початку 2022 року відмічалися порушення імпорту.

На сьогодні більшість торговельних каналів відновлені, а підприємства хімічного комплексу продовжують працювати у звичайному ритмі. Завдяки цьому жителям України доступний великий вибір засобів побутової хімії, хоча і за більш високою ціною. Підвищення вартості на товар зумовлено ростом курсу долару. Навіть побутова хімія українського виробництва помітно подорожчала, оскільки її собівартість неухильно зростає.

Хімія для побуту та бізнесу – що чекати в наступному році?

Давати прогнози на 2023 рік стосовно подальшої ситуації на ринку побутової хімії важко через нестабільне становище в країні. Якщо воєнно-економічне положення залишиться без змін, то з великою вірогідністю на нас чекатимуть такі реалії:

  • великі супермаркети залишаться головним місцем збуту продукції;
  • значна частина купівель проводитиметься через інтернет-магазини в режимі онлайн;
  • суттєво скоротиться популярність ринків та базарів як місця придбання побутової хімії;
  • поступова переорієнтація споживачів на купівлю екологічно безпечних товарів.;
  • підсилена підтримка вітчизняних виробників для покращення економічної ситуації в країні.

Не виключено, що ціни на побутову хімію у наступному році продовжуватимуть зростати. Важливим завданням сьогодення є максимальна підтримка українських підприємств, що допоможе зміцнити економіку та підвищить її платоспроможність на міжнародному рівні. Щоб підприємства побутової хімії почали працювати більш ефективно, треба впроваджувати сучасні виробничі технології. Вони дозволяють одержувати якісну та екологічну продукцію, яка може бути конкурентною на вітчизняному та іноземному ринках і приносити країні прибуток.

Читайте також: