Робота в Польщі: переваги та актуальні вакансії
11:06 02.09.2021
Реклама

Пошук роботи за кордоном – завдання не з простих, проте щороку в Польщу приїжджає безліч іноземних робітників, більшість з яких – українці. На ситуацію навіть практично не вплинула ситуація з COVID-19: у 2021 році вакансій не менше, аніж до пандемії. Польщу обирають з кількох причин – праця оплачується гідно, у перспективі можна оформити буде посвідку на постійне проживання. Також ця країна близька до нашої країни в плані менталітету, тому мігранту буде легше адаптуватися.

Які плюси має робота в Польщі?

На сьогоднішній день робота в Польщі має чимало переваг:

  • Тут суворе законодавство, якого всі чітко дотримуються. Але щоб не потрапити до рук шахраїв, вам обов’язково варто влаштуватися легально!
  • До працівників тут ставляться лояльно, можна розраховувати на повагу з боку роботодавця.
  • Великий вибір вакансій. Багато поляків після вступу країни до ЄС поїхали працювати до Німеччини та інших держав з більш високим рівнем доходів. Відповідно, звільнилася велика кількість місць, на які запрошують українців.
  • Пропонують працю в Польщі для людей різного рівня кваліфікації. Влаштуватися зможуть як фахівці, так і сезонні робітники.
  • Польща знаходиться поруч з Україною. При працевлаштуванні на тривалий термін мігрантам буде нескладно їздити додому.

Варто відзначити важливий нюанс: для легального працевлаштування вам потрібна буде робоча віза в Польщу. Отримати її досить просто, але перед цим потрібно отримати запрошення від роботодавця.

Якщо ви маєте намір їхати на роботу в Польщу, то краще попередньо вивчити хоча б декілька стандартних фраз, а не лише привітання. Звичайно, краще підучити мову, так можна отримати кращу вакансію.

Як знайти хорошу вакансію?

Знайти вакансію можна як своїми силами, так і за допомогою посередників. Ви можете запитати поради у знайомих, які вже побували на заробітках в ЄС, але досвід працевлаштування у всіх різний. Тому найкращий варіант – звернутися до професійної кадрової агенції. Є агенції, у яких є спеціалізовані сайт, де пропонуються вакансії – наприклад, visa-pro.com.ua. Там можна отримати не тільки коротку інформацію про майбутню роботу, а й докладні дані про зарплату. Там же зазначені витрати на проживання та харчування.

Найпопулярніші вакансії

Польські компанії запрошують безліч працівників у різних сферах. Кадрів гостро не вистачає, адже польські фахівці активно переїжджають в європейські країни. Особливо висока потреба сьогодні в працівниках таких напрямків:

  • Сільське господарство. Потрібні люди на збір врожаю (ягід, фруктів, овочів), трактористи і доярки.
  • Будівництво. В ЄС активно ведеться будівництво житлових будинків і промислових підприємств, тому для будівельників завжди знайдеться робота.
  • Заводи та фабрики. Потрібні люди на виробництво меблів, автозапчастин, а також фахівці на підприємства харчової промисловості.

Також є потреба у працівниках сфери обслуговування. На тимчасову роботу в Польщі запрошуються покоївки, повари, офіціанти, адміністратори, помічники на кухні, прибиральниці та ін. Найкраще працевлаштуватися в великі міста – Варшаву, Краків, Познань. Там найбільше відкритих вакансій – як для людей без досвіду, так і для кваліфікованих працівників.

Перед від’їздом ви можете почитати відгуки про роботу в Польщі. Але майте на увазі: ситуація значно відрізняється залежно від того, влаштовуєтесь ви офіційно чи ні. Звичайно, варто шукати хорошу кадрову агенцію та працювати легально.