Пошук

"Середні віки": в обухівській церкві дозволили не цілувати ікони і молитися в респіраторах

"Середні віки": в обухівській церкві дозволили не цілувати ікони і молитися в респіраторах

Обухівські церкви (ПЦУ) не закриватимуться. Більше того - збільшать кількість служб. Втім, на них можна буде не цілувати ікони і молитися в респіраторах.

Про це повідомив місцевий священник Костянтин Мадзяновський в групі Православна Обухівщина.

- У найважчі часи, коли вирували віруси й хвороби, віряни звертались до Бога, а не закривали храми. Церква не є розповсюджувачем хвороб для віруючих людей, навпаки, - вона є здравницею для душі і тіла. Святе Причастя не несе загрози, але приймається вірянами на "зцілення душі і тіла". Служби в наших храмах не припиняться, навпаки, молімось більше, щоб Лікар душ і тіл наших зціляв і оберігав від хвороби. Церква й надалі продовжує звершувати Літургію, вимолювати наші гріхи, для припинення коронавірусу... - впевнений він.

Читайте також:

За його словами "духовенство та церковний актив Обухівського благочиння, розуміючи панічні настрої деяких людей, виконуючи рекомендації МОЗ та влади, окрім молитви, вживає заходів та виконує медичні рекомендації в міру того, що дозволяє віра".

Зокрема, йдеться про наступні кроки:

  • на період карантину в недільні та святкові дні в м. Обухів (вул. Миру 12-а) служитиметься не одна служба, а дві, аби зменшити/розділити кількість вірян під час одного богослужіння (о 8:00 год. та о 9:30 год.). В селах та м. Українка про час проведення служб запитуйте в місцевого священика.

- Таким чином ми зможемо виконати рекомендацію МОЗ тримати дистанцію один від одного +-2 метра. Якщо дозволятимуть погодні умови, то Літургії будуть служитись просто неба, на вулиці біля храмів, про що будемо завчасно повідомляти вірянам, - зауважив він.

  • Церква починає роз'яснювальну роботу з людьми щодо коронавірусу, допомагаючи медикам та владі, а саме: щодо гігієни, підтримки та контролю за людьми літнього віку, які найбільш вразливі до вірусу (по можливості організацією волонтерів, які забезпечать цих людей найнеобхіднішим);
  • Церква підтримує людей, які вживають запобіжні заходи, аби не заризитись вірусом перебуваючи в храмі Божому (распіратори, пов'язки на дихальні шляхи, антисептичні спреї тощо);
  • У всіх церквах Обухівського району вірянам допускається на період карантину не цілувати ікони, а лише вклонятись перед ними з хресним знаменням; для тих хто не погоджується з цим і має бажання прикластись до ікони, може скористатись антисептичним засобом, який буде знаходитись біля ікони;
  • запивка після Святого Причастя та вживання освяченої води буде тільки з одноразового посуду.
  • на час карантину припиняються заняття Недільних дитячих шкіл.

- Церква просить дотримуватись простого правила життя: "захворів - сиди вдома", отже віряни, які мають ознаки захворювання (нежить, кашль, температура тощо) повинні сидіти вдома, звертатись до медиків, - додав він.

Читайте також: