Що категорично заборонено робити в саду?
20:00 03.05.2023
Що категорично заборонено робити в саду?
Євгенія Рубан
Євгенія Рубан
Читать на русском

Догляд за садом - важливий у будь-яку пору року. Але є умовний перелік заборон, дотримуючись якиї можна поліпшити врожайність саду.

Про це "Хронікам Обухова" повідомляє портал "Земляк".

Отже, у саду не можна робити наступні речі.

Не можна закладати сад на непридатних ґрунтах

Вибір місця впливає на ріст і врожайність саду. Експерти говорять, що найкращим місцем для закладки саду є широко хвилястий з пологими схильностями рельєф.

Що стосується яблуневого саду, то нього непридатні болотисті, піщані, засолені або важкі глинисті ґрунти.

Не можна закладати новий сад відразу після викорчовування старого

Це пов'язано із тим, що повторно посаджені плодові дерева можуть сильно пригнічуватися. Також закладка нового саду відразу після розкорчування старого недопустима, через виснаження ґрунту.

Яблуневий сад рекомендується висаджувати повторно тільки через 4-5 років. У цей період на ділянці краще висівати однорічні культури, у першу чергу, зернобобові, з наступної осені закладкою в ґрунт і перекопкою.

Не варто загущати посадки

Загущення посадок в садах не допускається. Для більших садів, в залежності від умов вирощування, рекомендують наступні схеми посадки:

  • при використанні саджанців на карликовому підвої — 4,0-4,5 × 1,0-1,5 м;
  • на полукарликовом підвої – 4,0-4,5 × 1,5-2,0 м;
  • на середньорослому підвої — 4,5 × 2,0-2,5 м.

На приватній ділянці ці норми краще збільшити хоча б у півтора раза, оскільки не всі садівники можуть виконати грамотну форму дерева.

Не можна висаджувати не районовані сорти

Для закладки саду, як правило, використовуються промислові сорти і підвійні, включені в Державний реєстр. Для отримання урожаю важливо висаджувати плодові дерева, вирощені в місцевих розплідниках і адаптовані до місцевості.

Не можна висаджувати пошкоджені саджанці

Саджанці з підсохлими, хворими, ушкодженнями на пагонах і коренях, зі слабкою кореневою системою не можна висаджувати. Зазначається, що у здорового саджанця має бути добре розгалужена коренева система. Якщо корені підсохли при транспортуванні, їх можна помістити у воду приблизно на 12-24 години.

Не варто заглиблювати кореневу шийку

Ця помилка дуже небезпечна при посадці. Бо це порушує взаємозв'язок між надземною частиною рослини і його кореневої системою. Тому варто пам'ятати, що коренева шийка дерева повинна знаходитися на рівні ґрунту або трохи вище. значно пізніше.

Не можна купувати самобезплідні сорти

Зазначається, що дерева таких сортів не опалюються власним пилком. Тому, якщо ви все ж таки обрали самобезплідні рослини, слід поруч посадити дерево-опилювач з тим же терміном цвітіння. Також рослини-опилювачі повинні мати приблизно однакову тривалість життя. А розміщувати такі дерева потрібно не далі, ніж в 30 м один від одного.

Не можна допускати попадання гербіцидів на штамби та листя

Бур'яни поглинають з ґрунту велику кількість вологи та поживних речовин, пригнічують культурні рослини, створюють осередки для розвитку хвороб та сприятливе середовище для розмноження шкідливих комах. Поруч із агротехнічними заходами боротьби з бур'янами використовують хімічний метод – застосування гербіцидів, - повідомляють експерти.

Найбільше гербіциди загрожують карликовим плодовим деревам. Це зумовлено тим, що коренева система таких рослин залягає близько до поверхні, і токсичність гербіцидів може виявитися сильнішою.

Не слід забувати про профілактичні обробки від хвороб і шкідників

Перші профілактичні роботи рекомендують робити на початку весни. А також не забувати про них впродовж сезону і після збору врожаю.

Окрім цього не варто нехтувати боротьбою з гризунами. Вони, як правило активізуються під час перепадів погоди.

Погода