Пошук

Що потрібно зробити для покращення туристичного іміджу Обухова і краю

Для розвитку туризму вкрай необхідні креативні екскурсоводи, точки громадського харчування, туалети, а також інформаційне й організаційне забезпечення.

В цьому впевнена координатор Обухівського народного мистецького центру Олена Артюшенко, передають Хроніки Обухова з посиланням її інтерв'ю виданню Моя Київщина.

Чим цікава Обухівщина? Садиба Андрія Малишка та земське училище (тепер перший ліцей) побудови 1913 року, археологічний музей у Трипіллі, музеї районний краєзнавчий, козацтва в Германівці.

Олена Артюшенко, науковий працівник музею-садиби Андрія Малишка в Обухові, координатор Обухівського народного мистецького центру, розповіла про своє бачення розвитку туризму краю:

Навіть на цьому небагатому матеріалі можна вибудовувати цікаві маршрути. Головне - визначити чітку провідну ідею тематичного чи оглядового маршруту: що ми хочемо сказати цим маршрутом. А потім на цю ідею нанизувати історичний і краєзнавчий фактаж. І тут можна задіювати не тільки музеї, архітектурні пам’ятки, а й цікаві історичні місцини, розповіді спадкоємців колишніх відомих осіб, майстер-класи, робити театральні вкраплення, проводити паралелі з сучасністю, пропонувати туристам участь в народних дійствах чи етнофотосесіях… А головна роль повинна відводитися екскурсоводу, його майстерній подачі матеріалу, його барвистій і емоційній розповіді. Я, наприклад, до своїх екскурсій містом долучаю помічників-аматорів, у тому числі й школярів. Це урізноманітнює подачу матеріалу, робить її гнучкою і динамічною.

Не слід забувати і про базові потреби екскурсантів. В Обухові є точки громадського харчування, які готові нагодувати гостей обухівськими традиційними стравами. А місцевій владі завдання - взяти на себе спорудження громадських туалетів, бо ця проблема - ганебне гальмо розвитку туризму в нашому краї.

І головне. Туризм будуть розвивати і вже розвивають зацікавлені люди-особистості, які бездоганно володіють знаннями і мовою, які мислять патріотично, творчо і креативно, які оперативно можуть організувати будь-який маршрут. Таких людей треба плекати, зацікавлювати. Бо без них найсуперовіша туристична інфраструктура буде мертвою, - додала Олена Артюшенко.

Читайте також: