Пошук

Що спільного між житлом в Обухові і на Подолі (точка зору)

Що спільного між житлом в Обухові і на Подолі (точка зору)

В центра Обухова і центра Києва є спільні риси. Принаймні, коли справа стосується житла.

В цьому переконана частина столичних урбаністів, передають Хроніки Обухова з посиланям на Хмарочос.

Основна причина – більшість жителів мають нерухомість у власності.

- У нас майже немає орендарів, понад 90% домогосподарств є власниками нерухомості. Такий дисбаланс є результатом масової безкоштовної приватизації». Відповідно, незалежно від перетворень району довкола, його жителі переважно залишаються у власних домівках,- пояснює Павло Федорів, географ аналітичного центру CEDOS

За словами Федоріва, при джентрифікації тиск можуть відчувати не лише орендарі, але і домовласники через збільшення податку на нерухомість.

- Головна логіка цього податку – повернути частину коштів, які місто витратило на покращення району. Після будівництва нової станції метро чи реконструкції Контрактової площі вартість житла навколо них зросте, хоча власники квартир не вклалися в це більше інших містян, – пояснює аналітик.

Вартість житла на Подолі потроху зростає, а податок на нерухомість – ні.

Проте така система в Києві теж не працює: податок в країні нараховується залежно від мінімальної заробітної плати, а не вартості житла. А тому відрахування за квартиру однакової площі в центрі Подолу, на Академмістечку та в умовному Обухові будуть однаковими.

- Жителі користуються новими благами, але податок для них не зростає. В економічному плані нічого не змушує власника квартири в центрі переїжджати на околиці, – каже Павло.