Пошук

Що таке ротавірус та як захиститись

Що таке ротавірус та як захиститись

Майже кожний малюк у віці до 5 років стикався з ротавірусною інфекцією. Захист - миття рук та вакцинація.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на пресслужбу Центру громадського здоров'я України.

За весь 2021 рік в Україні було зареєстровано 4 158 випадків ротавірусного ентериту, з них 4 045 — у дітей. Зокрема, захворіли 467 дітей віком до 1 року, 2 557 дітей віком 1–4 роки, 813 дітей у віці 5–9 років, 177 дітей віком 10–14 років, 31 дитина у віці 15–17 років. Серед дорослих зареєстрували 113 випадків захворювання, - йдеться в повідомленні.

Ротавірусна інфекція — хвороба вірусного походження, що є найчастішою причиною тяжкої діареї, нерідко смертельної, особливо в немовлят і маленьких дітей.

Джерелом ротавірусів є людина. Інфікування відбувається фекально-оральним шляхом як безпосередньо, так і під час контакту з поверхнями і предметами, що могли бути забруднені: іграшками, підлогою, меблями, одягом тощо, а також під час приймому їжі.

Симптоми:

  • діарея
  • температура (37–37,5ºС)
  • втрата апетиту

Вакцинація

Основними методами профілактики ротавірусної інфекції є вакцинація та дотримання правил особистої гігієни. Для забезпечення раннього захисту від інфекції достатньо дві або три дози, відповідно до інструкції зареєстрованих в Україні вакцин. В Україні щеплення проти ротавірусної інфекції відносять до рекомендованих, тобто вакцинуватися можна власним коштом. ВООЗ рекомендує вводити першу дозу ротавірусної вакцини якомога швидше після 6-тижневого віку, - йдеться в повідомленні.

Читайте також: