Школи Київщини готуються до початку навчального року в умовах карантину

Школи Київщини готуються до початку навчального року в умовах карантину
17:48 17.08.2020

У цьому році до традиційних турбот, пов’язаних з початком нового навчального року, додалася ще й турбота про безпеку учасників освітнього процесу через пандемію коронавірусу.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на прес-службу КОДА.

Київська обласна влада вживає всіх можливих заходів, щоб навчання розпочалося вчасно, а учні та вчителі не опинилися перед загрозою зараження коронавірусом, йдеться у повідомленні.

Наразі завдання органів виконавчої влади та місцевого самоврядування – подбати про закупівлю засобів індивідуального захисту (масок чи респіраторів) та засобів дезінфекції для закладів освіти. Збір коштів з батьків для закупівлі засобів захисту та дезінфекції є неприпустимим.

Обов’язковими в підготовці закладів освіти є наступні етапи:

 • прибирання всіх навчальних приміщень, дезінфекція поверхонь, перевірка вікон з метою забезпечення наскрізного та кутового провітрювання тощо;
 • визначення приміщень для окремого зберігання верхнього одягу та взуття для різних вікових груп, встановлення бактерицидних ламп;
 • обладнання спеціального приміщення для тимчасового перебування учасників освітнього процесу в разі виявлення в них симптомів гострого респіраторного захворювання та/або підвищеної температури;
 • обладнання місць для дезінфекції рук, забезпечення засобів дезінфекції у кожному класі, розміщення контейнерів для використаних засобів індивідуального захисту тощо;
 • відкриття декількох входів до приміщення для уникнення скупчення, створення гнучкого графіку початку навчальних занять, використання розмітки на підлозі, що полегшує організацію двостороннього руху коридорами, виокремлення зон переміщення для різних вікових категорій учнів тощо;
 • закріплення за класами певних навчальних кабінетів для мінімізації пересування учнів;
 • організація харчування відповідно до Тимчасових рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України.

Крім того буде здійснюватися постійний моніторинг стану здоров’я учнів і працівників: термометрія та опитування учнів про стан їхнього самопочуття, а також регулярна комунікація з батьками учнів.

Є надія, що в області новий навчальний рік розпочнеться вчасно, а спільними зусиллями органів державної влади, місцевого самоврядування, всіх освітян буде створено належні умови для безпечного освітнього процесу, – зазначив голова Київської облдержадміністрації Василь Володін.

Довідка:

 • У мережі закладів загальної середньої освіти області налічується 702 школи, з них 37 приватної форми власності. У цьому навчальному році очікується зростання кількості учнів на 4,5 тисяч у порівнянні з минулим навчальним роком.
 • Станом на 13.08.2020 сформовано 1135 перших класів, до яких зараховано 24398 учнів. До 10 класів зараховано 10829 учнів, з них лише 3282 – у сільській місцевості.
 • З 1 вересня області функціонуватиме 56 опорних закладів освіти, що на 8 більше, ніж у минулому навчальному році, та 64 філії (на 9 більше у порівнянні з 2019/2020 н.р.). У всіх опорних школах за кошти обласного і державного бюджетів формується внутрішній новий освітній простір та обладнуються сучасні навчальні кабінети.
 • Додатково створено 1370 місць для учнів за рахунок будівництва та реконструкцій закладів освіти. До 1 вересня буде введено в експлуатацію ще 2120 нових місць.
 • Завдяки вжитим заходам, вдалося оптимізувати мережу закладів освіти та зменшити кількість малокомплектних шкіл.

Топ за тиждень

Останні новини