Пошук

"Слуга народу" - бренд, котрим найбільше маніпулюють: Обухівщина в числі лідерів

"Слуга народу" - бренд, котрим найбільше маніпулюють: Обухівщина в числі лідерів

На цих виборах партія "Слуга народу" стала головною ціллю маніпулятивного використання бренду і назви партії з боку зареєстрованих кандидатів в народні депутати з метою впливу на волевиявлення виборців.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланям на "Прямий".

- Щонайменше 86 кандидатів в народні депутати вказали в своїх біографічних відомостях приналежність до організації в назві якої використовуються словосполучення "слуга народу", - йдеться у повідомленні.

  • Всі з них балотуються як самовисуванці в одномандатних виборчих округах в яких паралельно балотуються кандидати офіційно висунуті від партії "Слуга народу".
  • На момент реєстрації переважна більшість кандидатів (72 особи) позиціонували себе як безпартійні.
  • Решта (14 осіб) повідомили про приналежність до політичних партій, з них 12 – до партії "Слуга народу", ще двоє є членами партій "Опозиційний Блок – Партія миру та розвитку" (Косоног Дмитро Вікторович, ОВО №36, Дніпропетровська область) і ВО "Батьківщина" (Помогайбог Богдан Веніамінович, ОВО №221, м. Київ).

Партія "Слуга народу", а також окремі кандидати висунуті партією в одномандатних округах в судовому порядку оскаржили факт внесення ЦВК відомостей про партійну приналежність до "Слуги народу" згаданих 12 кандидатів. ЦВК виконуючи рішення Шостого апеляційного адміністративного суду шляхом внесення змін до своєї постанови оновила відомості про партійність кандидатів, вказавши на їх безпартійність.

Таким чином, станом на 9 липня 2019 року в біографічних відомостях 74 кандидатів в народні депутати все ще міститься інформація про приналежність до організацій, які не пов’язані з партією "Слуга народу", але використовують подібну або ідентичну назву.

Способи написання назв організацій в яких фігурує словосполучення "слуга народу" суттєво варіюються (ми нарахували понад 40 різновидів), але всі вони зводяться до відмінностей в порядковості слів (наприклад "СЛУГА НАРОДУ. ЗЕ!" або "ЗЕ! СЛУГА НАРОДА"), у використання малих або виключно великих літер, скорочень, абревіатур, розділових знаків. Найчастіше в біографічних відомостях зустрічаються такі назви:

  • ГО "Громадський рух "СЛУГА НАРОДУ"
  • ТОВ "Слуга народу – Зе!"
  • "ПП "Слуга народу"
  • ГО "БФ "СЛУГА НАРОДУ"

Окрім різних найменувань різняться також організаційно-правові форми структур про приналежність до яких вказали кандидати в депутати і назви яких співзвучні з партією "Слуга народу". Найбільша кількість кандидатів (27 осіб) позиціонують "слугу народу" як громадську організацію в якій вони працюють, трохи менше (22 особи) повідомляють про роботу в приватному підприємстві "Слуга народу" або ПП "Слуга народу" (що може також означати як скорочення від "політична партія"). Ще 17 кандидатів працюють в товаристві з обмеженою відповідальністю або ТОВ "Слуга народу". Є також такі хто працює в благодійному фонді "Слуга народу" (таких 18 осіб).

В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань фігурують 40 організацій юридичних осіб в найменуванні яких використовується фраза "Слуга народу". Половина з них зареєстровані в місті Києві, по 6 в Дніпропетровській і Одеській областях. Таким чином переважна більшість однойменних організацій про приналежність до яких вказали кандидати, хоча й не пов’язані з партією "Слуга народу", але з правової точки зору є цілком легальними.

Про масштаб використання технології свідчить той факт, що кандидати, які позиціонують себе представниками однойменних із партією "Слуга народу" організацій балотуються в понад чверті одномандатних виборчих округів (55 з 199). При цьому в окрузі №25 міста Дніпра таких нараховується шестеро, п’ять кандидатів у виборчому окрузі №37 в Кривому Розі, по чотири кандидата в округах і №94 (м. Обухів, Київської області) і №146 (м. Кременчук, Полтавської області).

В десяти виборчих округах балотується по два кандидата, які вказують на свою приналежність до організації "Слуга народу". В решті 30-ти одномандатних виборчих округах балотується по одному такому кандидату.

Читайте також: