Пошук

Сміттєвого колапсу вдалося уникнути: принаймні, на деякий час

Сміттєвого колапсу вдалося уникнути: принаймні, на деякий час

На сьогоднішній сесії Обухівської міської ради депутати виявили консолідовану позицію щодо архіважливого питання перегляду тарифів ПП "Обухівміськвторресурси".

Згідно з результатами розгляду питання норми будуть переглянуті, тарифи перераховані (починаючи з 1 травня - у випадку невідповідності розрахункам з 1 вересня 2019 року ).

Відзначимо, що найбільш обговорюваною темою останнього місяця у Facebook були дві:

  • безумовно, позачергові вибори до ВР;
  • та тарифи на вивезення сміття в Обухові.

Така гостросоціальна тема не могла пройти повз увагу місцевих "активістів", які сьогодні рясно заполонили сесійну залу. Їх основні вимоги - тарифи мають бути скасовані, як незаконні.

  • Загалом за час роботи комісії міської ради були виявлені економічні прорахунки та неточності у формуванні тарифу, що призвело до відхилення у 13%.
  • У грошовому еквіваленті це має бути біля 3 грн.
  • Основна вимога, а саме - повернути тариф до 15 грн. на одну особу, в той час як по факту він має бути 28 грн.

Фактично, втрати підприємства від таких рішень могли б скласти мільйони грн. До речі, зі слів керівника підприємства, вони вже понесли втрати у розмірі більше 1,5 млн. грн. за час, коли тариф не змінювався.

Але, насправді проблема в іншому, ми маємо унікальне підприємство ВСЕУКРАЇНСЬОГО маштабу; ми єдине місто в Україні, де абсолютно все сміття сортується після того, як потрапляє у сміттєвий бак.

Можливо, тільки через це ми маємо охайне і чисте місто і не потерпаємо від проблем, які мають Львів чи Дрогобич, де щури такі ж повноправні мешканці стихійних смітників як і самі львів'яни чи дрогобиччани.

Уже з 1 серпня сміттєвий полігон у Підгірцях буде закритий і сміттєвого колапсу нам уникнути буде дуже важко, єдина наша надія це щоденна і кропітка робота підприємства з вивезення та утилізації побутових відходів.

Яка наша роль у цьому процесі, як формується тариф?

Ми маємо розуміти, що наше відношення до сміття і є основою формування тарифу. Згідно чинного законодавства відсортоване сміття підприємство забирає БЕЗКОШТОВНО.

Саме у той день, коли сміттєві баки будуть стояти пусті, а сітки будуть наповнені відсортованим сміттям - ми отримаємо платіжки з "0 грн" до сплати, але все це залежить виключно від нашої консолідованої позиції і нашого ставлення до довкілля чи екології.

В свою чергу, мені дуже шкода, що деякі "діячі" використовують громаду і безпосередньо міську раду, як місце для політичного піару, запрошують телекамери, а в цей час на трибуні пускають сльозу. Таким чином, вони намагаються вплинути на прийняття рішень, а потім будуть писати гнівні пости у Facebook.

Закликаю Вас обачливіше ставитися до висловів таких осіб, нічого доброго популізм і банальне "відпрацювання коштів" за конкретні завдання із розхитування ситуації в місті не дає. Адже гастролери поїдуть додому, а проблеми залишаться нам!

Дякую всім депутатам, які проявили мужність і проголосували за виважене рішення, що дозволить запобігти сміттєвому колапсу у місті!

Коментарі