Собаки можуть визначати хворих на COVID-19: інколи краще за тести

Собаки можуть визначати хворих на COVID-19: інколи краще за тести
11:08 15.08.2020

За даними Міністерства внутрішніх справ ОАЕ, в аеропортах Dubai International і Dubai World Central поліцейські службові собаки допомагають визначати тих, хто захворів на коронавірус.

Згідно з дослідженням собаки можуть виявляти хворобу з точністю у 94%, передають Хроніки Обухова з посиланням на На часі.

Як це відбувається

  • Усі без винятку туристи, що прибувають в Об’єднані Арабські Емірати, зобов’язані пред’явити негативний результат тесту на COVID-19, отриманий не більше ніж за 96 годин до поїздки.
  • Проте, пасажири, що прибувають з країн з великою кількістю випадків зараження, та пасажири з симптомами хвороби повинні пройти повторний огляд за прибуттям.
  • Надалі в них беруть зразки поту — їх зберігають у спеціальні ємності, щоб собака міг «проаналізувати» зразки на наявність хвороби. Немає прямого контакту між потенційним хворим та собакою, оскільки згідно з дослідженнями виявилось, що собаки також можуть хворіти на COVID-19.
  • Якщо така перевірка дала позитивний результат, то пасажира відправлять на додаткові аналізи, щоб точно перевірити наявність хвороби.

Вчені зазначають, що собаки можуть бути у нагоді для країн, які мають обмежений доступ до діагностичних тестів.