Пошук

Соломинка для напоїв: декілька причин відмовитись

Одноразові пластикові соломинки, за допомогою яких ми звикли пити газовані напої, шкодять екології.

3 січня 1888 року американець Марвін Стоун зареєстрував винахід соломинки для пиття коктейлів, пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Фейсбук-сторінку депутата Київради VIII скликання Костянтина Ялового.

Спочатку вона була паперовою і робилася вручну. В 1906 році винайшли машину для автоматичного виготовлення соломинок. Пізніше їх почали виготовляти з поліпропілену. Одноразова пластикова соломинка - приклад звичної речі, яка насправді не потрібна людині. При цьому шкодить довкіллю, - сказав Костянтин Яловий.

Ось кілька фактів про соломинки:

  • Тільки в США щодня використовують 500 мільйонів соломинок. Їх загальної довжини досить, щоб 2,5 раза охопити землю по екватору.
  • Пластикові соломинки не переробляються, а після 5 хвилин використання одразу опиняються на смітнику.
  • Більшість пластикових соломинок занадто легкі, щоб пройти через механічні сортувальники для вторинної переробки. Тому вони потрапляють на звалища, у водні шляхи, а в кінцевому підсумку - в океани.
  • Пластикові соломинки входять в десятку найпопулярніших предметів, які знаходять під час прибирання пляжів у всьому світі.
  • Сьогодні шкоду пластикових соломинок зрозуміли в усьому світі. Багато країн обмежують використання одноразових соломинок. Серед них -Китай та Велика Британія.

Щоб зменшити кількість пластикових відходів, відмовляйтеся від соломинки, коли купуєте напої, або ж користуйтеся багаторазовими металічними та бамбуковими соломинками", - порадив Костянтин Яловий.

Читайте також: