Пошук

Справу про катування у Кагарлику передали до Обухівського районного суду

Справу про катування у Кагарлику передали до Обухівського районного суду

Справу про катування в Кагарлицькому відділку поліції передали до Обухівського районного суду, оскільки четверо суддів попереднього суду, який її розглядав, узяли самовідвід.

Про це "Ґратам" повідомили адвокати потерпілої Нелі Погребицької, передають Хроніки Обухова з посиланням на Гордон.

Четверо суддів Кагарлицького районного суду Київської області взяли самовідводи у справі про тортури і насильство в поліцейському відділку райцентру. Апеляційний суд Києва 24 грудня переспрямував справу до Обухівського районного суду, йдеться у повідомленні.

Що сталося?

2 грудня справа надійшла в Кагарлицький районний суд, її розподілили на суддю Олександра Закаблука. Він заявив про самовідвід на підставі того, що один із підозрюваних є рідним братом помічника судді Кагарлицького райсуду. Також суддя Закаблук висловив думку, що справи проти місцевих правоохоронців не мають розглядати суди, які з ними регулярно контактують. Він пропонує закріпити цю норму законодавчо.

Самовідвід задовольнила суддя Ірина Шевченко 3 грудня. А вже наступного дня суддя Закаблук задовольнив самовідвід Шевченко за схожими причинами. До того ж Шевченко розглядає обвинувачення у крадіжці проти одного з потерпілих від катувань. Матеріали цього кримінального провадження витребував адвокат обвинуваченого поліцейського.

8 грудня суддя Закаблук затвердив ще один самовідвід головуючої суду Тетяни Іванюти. Вона теж розглядає справи про пограбування, в якому обвинувачують потерпілого Ігоря Ткача, і крадіжку – з обвинуваченим Олександром Салієм, також постраждалим від тортур. Раніше суддя Іванюта неодноразово розглядала кримінальні провадження стосовно ще одного потерпілого – і виносила йому та іншим обвинувальні вироки.

17 грудня суддя Шевченко задовольнила самовідвід четвертого судді Кагарлицького райсуду – Василя Кириченка. Саме його помічник є братом одного з обвинувачених поліцейських.

Представниця потерпілої Погребицької, київська адвокатка Тетяна Козаченко привітала рішення обласної апеляції про передання справи в Обухівський райсуд. У сусідньому районі, на її думку, судді зможуть винести незалежне рішення.

Дати підготовчого засідання ще не призначено.

Довідково:

  • Скандал навколо відділення поліції в Кагарлику розгорівся після того, як двох його співробітників Миколу Кузіва і Сергія Сулиму затримали 25 травня за підозрою в побитті та зґвалтуванні Нелі Погребицької, яку викликали в райвідділ як свідка. Тієї-таки ночі поліцейські катували і раніше судимого чоловіка – били, одягали йому протигаз та імітували розстріл.
  • Невдовзі після цього адвокатка постраждалої Олена Сотник заявила, що підозрювані у зґвалтуванні поліцейські здійснювали незаконні дії щодо неповнолітньої сестри Погребицької.
  • Під час розслідування Держбюро розслідувань встановило також ще кілька випадків катувань у Кагарлицькому відділенні. Відомо, що в січні цього року поліцейські затримали двох раніше судимих чоловіків і, не складаючи жодних документів, доправили їх у відділення. Там їх били струмом, вимагаючи зізнання.
Читайте також: