Стало відомо, скільки продуктів щороку викидають українці на смітник

11:20 14.04.2021

Мешканці України викидають 76 кілограмів продуктів (з розрахунку на одну особу) на смітники щороку. Здебільшого це - овочі та фрукти.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Екополітику.

До сміттєвих баків люди відправляють м'які буряки, трохи залежалу капусту, почорнілі банани та хліб, який почав черствіти. Навіть яблука із власного садка, на яких почали з'являтися темні плями, йдуть у кошик. А у магазинах наші співвітчизники не поспішають купувати товари за знижкою. Зізнаються, що їх відлякую нетоварний вид продуктів. А деякі вважають придбання товарів, у яких вичерпується термін придатності, несолідним. Мовляв, я не настільки бідний, щоб купувати "непотріб". В результаті у смітнику опиняються тони органіки. Себто, природних продуктів, які не спожили. Це - не тільки додаткові витрати для бюджету. Це ще й удар по екології. Адже далеко не кожна родина вміє утилізувати рештки їжі правильно.

Причиною такої споживацької поведінки є пострадянський синдром постійного дефіциту їжі. І хоча ситуація з різноманіттям продовольства на полицях магазинів радикально змінилась - звичка у людей, на жаль, лишилась, — коментує ситуацію директор "Укрекоальянсу" Максим Барінов.

А кухар і автор кількох кулінарних книг Євгеній Клопотенко запевняє, що продукти "нетоварного" вигляду — бажані гості на ресторанній кухні. В приклад наводить європейські країни. Там уже існують мережі ресторанів, які готують страви лише із товарів другого сорту. А ще штрафують своїх відвідувачів за недоїдки у тарілках.

Топ за тиждень

Останні новини