Пошук

Стимулятори росту – ефективний захист рослин на кожному з етапів розвитку

Сільськогосподарські культури протягом усього вегетаційного періоду зазнають кліматичного, механічного та біологічного впливу. Жагучі сонячні промені, коливання високих та низьких температур повітря, шквальний вітер, зливи, град, фітозахворювання та шкідники перешкоджають сталому розвитку рослин. Для захисту врожаю фермерські господарства та великі агропідприємства обробляють, посівний матеріал та паростки стимуляторами росту рослин, що регулюють коренеутворення, цвітіння й плодоношення зернових, овочевих та садових культур.


Фітогормони у складі біостимуляторів


Стимулятори росту рослин – біологічно активні речовини, які сприяють швидкому розвитку сільгоспкультур та гарантують отримання доброго врожаю навіть у складних кліматичних умовах. Ефективні біорегулятори складаються з фітогормонів, що належать до чотирьох основних груп:

 • Ауксини. Речовини, які забезпечують розрощення кореневої системи та транспортування поживних розчинів до всіх частин рослини.

 • Гібереліни. Амінокислоти, що прискорюють процес проростання зерен, подовження стебла, формування листя та зав'язі. Окрім того, ці гормони росту сприяють накопиченню вітамінів та корисних речовин.

 • Цитокініни. Білкові сполуки, які відповідають за міжклітинні зв'язки, активацію імунної системи та запобігають завчасному зів'яненню рослин.

 • Брасини. Ростові гормони, що підвищують стійкість до кліматичного впливу, захворювань та регулюють утворення й дозрівання плода.

Основою препаратів для стимуляції росту рослин є натуральні природні компоненти або їх синтетичні аналоги (сполуки, отримані хімічним шляхом).Переваги застосування фітостимуляторівВиробники пропонують спеціалізовані та універсальні біостимулятори з ретельно розробленим, збалансованим складом. Раціональне застосування препаратів дозволяє ефективно регулювати зростання та розвиток рослин:

 • збільшувати польову схожість та енергію проростання насіння;

 • заглиблювати вузол кущіння та накопичувати цукрові сполуки для забезпечення доброї зимостійкості;

 • прискорювати біосинтез РНК та білків, що підвищують посухостійкість;

 • захищати сходи від ураження фітопатогенними організмами;

 • посилювати фотосинтетичну активність та розвиток листової поверхні;

 • знижувати відсоток вилягання зернових культур (завдяки потовщенню стебла).

Використання стимуляторів росту рослин є абсолютно безпечним. Плоди, що було вирощено з застосуванням біорегуляторів, не містять залишкових пестицидів й мікотоксинів та є екологічно чистою продукцією.Методи застосування препаратівФітогормони виявляють свою активність на різних етапах зростання рослини. Для отримання високого врожаю важливо точно дотримуватися вказаного в інструкції дозування та способу застосування препарату:

 • замочування посівного матеріалу – активізує появу сходів та їх швидке зростання;

 • післясходова обробка – зміцнює кореневу систему та прискорює формування стебла та листя;

 • обприскування рослини на етапі зав'язі плодів – активізує дозрівання культури, підсилює імунітет та запобігає впливу шкідників.

Придбання стимуляторів росту в офіційного імпортера біозасобів для захисту рослин, гарантує безпечність застосування препаратів, їх ефективність та малу витратність.

Читайте також: