Пошук

Суддя, котрий судить Медведчука, офіційно мешкає в селі за Обуховом

Суддя, котрий судить Медведчука, офіційно мешкає в селі за Обуховом

Одному з лідерів проросійської "Опозиційної платформи – За життя" і за сумісництвом куму Путіна Віктору Медведчуку 13 травня обрали запобіжний захід. Ним став цілодобовий домашній арешт.

Таке рішення прийняв суддя Печерського районного суду В'ячеслав Підпалий, передають Хроніки Обухова з посиланням на 24tv.

Що ж відомо про цього суддю, до якого потрапила справа Медведчука? Наявна у ЗМІ відкрита інформація свідчить, що бездоганної репутації Підпалий не має. Мовиться і про його неоднозначні рішення на професійній ниві, і про вражаючі дані з електронної декларації.

Скандальні судові рішення: кілька прикладів

  • 2014 рік. Справа колишнього першого віцепрем'єра Сергія Арбузова. Тоді заарештували його рахунки, на яких було (за даними ЗМІ) понад 200 мільйонів гривень. Однак Підпалий ухвалив гроші розморозити.
  • 2018 рік. Підпалий своїм рішенням надав Генеральній прокуратурі доступ до інформації з телефону журналістки Наталії Седлецької. Справа стосувалася ймовірного розголошення держтаємниці директором НАБУ Ситником.
  • 2020 рік. В'ячеслав Підпалий зобов’язав державний "Приватбанк" виплатити понад 250 мільйонів доларів офшорним компаніям, які належать родині Суркісів. Суд зобов'язав Приватбанк виплатити понад 250 мільйонів доларів сім'ї Суркісів.
  • І ще з 2020. Підпалий скасував підозру Івану Кузнецову – одному з нападників на Сергія Стерненка. Причому зробив це за сприяння поплічника Януковича Андрія Портнова.

Що стосується декларації,

  • У щорічній декларації за 2020 рік В'ячеслав Підпалий вказав зарплату за основним місцем роботи – це 1 мільйон 196 тисяч 318 гривень. Готівкові заощадження судді при цьому невеликі – 2 тисячі доларів, стільки ж євро і 50 тисяч гривень.
  • Далі суддя у декларації стверджує, що не має власного житла. Тож користується кімнатою в гуртожитку в Києві (або може мешкати в будинку в Обухівському районі Київської області).

В останньому випадку йдеться про село Деремезна, уточнюють Хроніки Обухова з посиланням на декларацію судді.

  • Не має суддя навіть автомобіля. У декларації зазначене тільки "право на користування" машиною Toyota Land Cruiser.
Читайте також: