Пошук

Святкування Івана Купала: традиції та обряди

Святкування Івана Купала: традиції та обряди

В ніч з 6 на 7 липня відбувається святкування Івана Купала. В цю ніч дівчата ворожили на нареченого, а хлопці - шукали квітку папороті.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Фейсбук-сторінку КЗ КОР "Київський обласний археологічний музей"

Культ двох стихій - вогню та води поєднався у святі Купала. Споконвіку це свято було святом шлюбу та вибору пари. Навіть за часів християнства пара, яка повінчалася на Великдень, подружжям вважалася лише після свята Купала, - йдеться в повідомленні.

Ворожіння. Звичай ворожіння на долю за допомогою віночків прийшов на терени України вже за часів християнства. Він має не слов’янське, а семітське походження. Дівчата пускали вінки з прилаштованими до них свічками річкою. Згідно з народним повір'ям, якщо вінок пливе добре й гарно горить свічка, то дівчина вийде заміж, якщо ж він крутиться на місці, — то ще дівуватиме, а як потоне — заміж не вийде взагалі. Якщо ж вінок відпливе далеко й пристане до якогось берега, то значить, що саме там дівчина знайде нареченого.

У давнину вірили в цілющу силу купальських віночків, вважалося, що зілля, з якого вони сплетені, лікує від різних хвороб.

А от дівчину, яка не приходила на купальські святкування, вважали відьмою.

Квітка папороті. Вже після закінчення святкування хлопці вирушали до лісу, шукаючи квітку папороті. Вважають, що той, кому поталанить її зірвати, усе на світі знатиме, дістане без труднощів усі скарби, матиме чудодійну силу робити все тією рукою, яка зірвала квітку щастя. Той щасливець причарує найкращу дівчину, матиме найвищий урожай, не боятиметься лихих сил.

Нагадаємо, в Обухові 6 липня о 19.00 на території нижнього ставу на м-ні Піщана відбудеться Свято Купала.

Читайте також:

Коментарі