Пошук

Центр протидії корупції домагається міжнародних санкцій проти Дубінського

Центр протидії корупції домагається міжнародних санкцій проти Дубінського

Центр протидії корупції (ЦПК) звернувся у різні міжнародні та українські організації з вимогою запровадження персональних західних санкцій проти народного депутата "Слуги народу" від 94 округу (Обухів - Васильків) Олександра Дубінського.

Про це йдеться у колонці на "Українській правді" члена правління Центру протидії корупції Дар'ї Каленюк, передають Хроніки Обухова.

На прикладі кейсу Олександра Дубінського детально поясню, які інструменти та правові механізми ми застосовуємо задля запровадження персональних західних санкцій. Спойлер: для кожного фігуранта маємо індивідуальний підхід, зважаючи на його досьє, йдеться у тексті.

Важливим кроком для персональних санкцій на Заході у ЦПК вважають - направлення звернень та заяв в різноманітні контрольні, правоохоронні органи та фінансові установи в Україні та за кордоном.

Зокрема, йдеться про:

 • Звернення до Офісу контролю іноземних статків Міністерства фінансів США (ОФАК – Office of Foreign Assets Control of the US Treasury).
 • Звернення до прокуратури Словаччини

Так, Дубінський приховав у своїй декларації компанію в Словаччині, єдиним власником якої був від березня 2019-го до лютого 2020-го.

 • Звернення до словацького банку

Дубінський в 2019 році мав 4278 євро на рахунку Tatra Banka a.s. У ЦПК повідомлять банку, що фінустанова обслуговує публічного діяча з України, котрий не декларує свої Словацькі статки, має необгрунтовані активи, записані на маму та дружину.

Звернення до українських правоохоронних та контрольних органів:

 • Заява в НАЗК – про порушення вимог фінансового контролю з вимогою провести повну перевірку декларації народного депутата Дубінського.
 • Заява в ОПУ/НАБУ – з вимогою відкрити кримінальне провадження щодо Дубінського за статтями 366-1 (недостовірне декларування), 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом), 212 (ухилення від сплати податків) ККУ.
 • Рішення про відкриття справи проти нардепа приймає генпрокурор – заяву направили за її адресою.
 • Заява в ОПУ/СБУ – з вимогою відкрити кримінальне провадження щодо Дубінського за статтею 111 (державна зрада) ККУ.

У ЦПК стверджують, що діяльність Дубінського, який "виходить на пресконфренеції з агентом Кремля і надсилає листи з дезінформацією конгресменам з метою втрутитися у вибори в США", має ознаки "держзради".

 • Звернення до українських банків

Нардеп має рахунки в чотирьох українських банках – Альфа Банк, Приват Банк, Банк Південний, Універсал Банк. У ЦПК відправили опис необґрунтованих статків Дубінського, його мами та дружини керівниками підрозділів фінмоніторингу цих банків.

За законом банки мають перевіряти джерело статків на рахунках публічних діячів з високим ризиком і членів їх родин. У разі підозрілих операцій рахунки можуть блокуватися.

Передісторія:

 • Згідно з розслідуванням "Наших Грошей" на Bihus.Info, Дубінський, його дружина і мати володіють 24-ма квартирами загальною площею 2000 кв.м, земельними ділянками площею 70 соток і 17 автомобілями.
 • Загальна вартість майна становить 2,5 мільйона доларів.
 • Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що матеріал Bihus.info про статки Дубінського не містить підстав для корупційного розслідування.
Читайте також:

Ми в соціальних мережах: