Пошук

Ціна на газ для населення різко зросте: на скільки і коли - прогнози

Ціна на газ для населення різко зросте: на скільки і коли - прогнози

З першого липня уряд планує скасувати дію ПСО – публічних спеціальних обов’язків – на ринку природного газу. Ймовірно, це вплине на різке зростання ціни на газ для населення.

Про це пише у своїй розвідці Хмарочос, передають Хроніки Обухова.

Довідково:

  • ПСО – це тимчасовий інструмент державного регулювання цін для вразливих категорій споживачів. Його скасування вимагають умови меморандуму про фінансову допомогу з МВФ.

Спеціальні обов’язки планували скасувати вже з травня цього року, проте уряд вирішив продовжити їхню дію ще на місяць, йдеться у повідомленні.

Водночас голова державного регулятора НКРЕКП Валерій Тарасюк заявив, що дію ПСО можуть подовжити ще на один місяць. Головна проблема наразі – визначення постачальника останньої надії, повідомляє Українська енергетика.

Після скасування ПСО для населення будуть запроваджуватися ринкові ціни на газ. Експерти заявляють, що це загалом призведе до збільшення вартості газу.

Так, УНІАН цитує експерта з енергетичних питань Валентина Землянського, який прогнозує зростання ціни на газ для населення на 40%.

За його словами, ціна для населення буде підтягуватися до опублікованих Нафтогазом цін для промислових споживачів: наразі вони декларовані на рівні 3570 гривень за тисячу кубометрів.

Гендиректор провайдера енергії ETG Володимир Швидкий в інтерв’ю UBR.ua прогнозує, що ціна на газ може зрости ще більше – вдвічі-втричі.

Газ буде дорожче. Ми не знаємо на скільки, але виходячи з тих умов, які є на ринку електроенергії, і європейського досвіду, ціна буде дорожче на порядок… Ціна може бути в два-три рази вищою, – припустив Швидкий.

Після скасування ПСО споживач зможе за бажання поміняти газопостачальну компанію, яка пропонуватиме кращий сервіс і нижчу ціну.

За словами Швидкого, в найближчий опалувальний сезон на ринку діятиме п’ять-сім постачальників, зокрема

  • «Нафтогаз»,
  • обласні облгаззбути, які входять у групу Дмитра Фірташа «Регіональна Газова Компанія» тощо.
Ціна на газ може зрости ще більше – вдвічі-втричі
Ціна на газ може зрости ще більше – вдвічі-втричі
Читайте також: