Пошук

Цукровий діабет: хто може захворіти

Цукровий діабет: хто може захворіти

Цукровий діабет - серйозне захворювання, яке може призвести до інвалідності або смерті. Його розвиток залежить від способу життя - харчування, фізичної активності тощо.

На Фейсбук-сторінці "Центр громадського здоров’я України" пропонується пройти тест на визначення ризику розвитку цукрового діабету 2 типу, пишуть Хроніки Обухова.

В онлайн-тесті вас запитають про вагу та зріст, харчування та спадковість. Натомість ви отримаєте відомість про імовірний ризик виникнення хвороби.

Цукровий діабет 2 типу (ЦД) — найрозповсюдженіший. Хвороба може спричинити серйозні пошкодження серця, судин, очей, нирок та нервів. Знаючи про свій ризик та профілактику можна вберегти себе та прожити довге життя завдяки вчасно розпочатому лікуванню, - йдеться в повідомленні.

Майже 422 мільйонів людей у всьому світі хворіють на діабет.

Пам’ятайте, люди часто можуть довгий час не відчувати симптомів цукрового діабету 2 типу, тому захворювання можуть діагностувати вже тоді, коли виникли ускладнення. Зменшити ризик вам допоможе: регулярна фізична активність, здорове харчування, зокрема, споживання клітковини та цільнозернових продуктів, а також контроль індексу маси тіла і відмова від куріння, алкоголю та інших шкідливих звичок, - йдеться в повідомленні.

Читайте також: