Ткаля із Богуслава продовжує традицію і допомагає переселенцям

Ткаля із Богуслава продовжує традицію і допомагає переселенцям
10:12 24.06.2022
Ткаля із Богуслава продовжує традицію і допомагає переселенцям

Київська область, Обухівський район. Валентина Ткач з м. Богуслав є носієм богуславського ткацтва. Свої дивовижні килими презентувала у багатьох країн світу. Багато її робіт знаходяться за кордоном, зокрема в Канаді, США, Кореї, Іспанії, Італії, Португалії.

Бере участь у різних фестивалях та ярмарках як в Україні, так і в інших країнах.

Про це розповідає КОДА, передають Хроніки Обухова.

У Валентини є невеличка майстерня, в якій постійна виставка неймовірних килимів та різних виробів її та матусі. У майстерні, завжди відбуваються майстер-класи, семінари для дорослих та дітей, де майстриня з великим задоволенням розповідає та навчає цієї справи, йдеться у повідомленні.

У цей нелегкий час, Валентина не зупиняла свою роботу. І зараз, вона неодноразово проводить майстер-класи для переселенців. Діти та дорослі, які приїхали з територій на яких проходять бойові дії, з великим задоволенням беруть участь. Для родини майстрині, ткацтво – спадкова справа династії ткачів Валентини Ткач, яка починається з діда Михайла. Він передав дочці - Марії Вовкулі, а Марія (мама), передала цю справу дочці Валентині та онучці Даринці. Марія, ще в молоді роки, милуючись у своєму квітнику різними жоржинами, помітила, що саме жоржини дуже нагадують їй квітку, що вона ткала у своїх килимах. З тих пір вже багато років Марія Михайлівна тче «Жоржини», а натхнення для обирання кольорів черпає із квітів у своєму квітнику. Валентина, дочка, продовжує цю унікальну квітку «Жоржину». Саме її, як фірмовий знак, авторський почерк взяли як логотип ткацької династії.

Цей елемент нематеріальної культурної спадщини, Київським обласним центром творчості переданий на розгляд до експертої комісії.