Пошук

Троє обухівських "іхтіандрів" наловили раків на кримінальну статтю (відео)

Троє обухівських "іхтіандрів" наловили раків на кримінальну статтю (відео)

В Роському іхтіологічному заказнику на Черкащині екоінспекторами затримано «підводних мисливців» з Обухова, котрі займались незаконним підводним полюванням на раків.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на начальника управління екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Сергія Познякова.

За його словами "троє громадян з міста Обухів, які приїхали в село Хрещатик Черкаського району та один з яких надівши спеціальний гідрокостюм виловив на Кременчуцькому водосховищі (Роський іхтіологічний заказник) 204 екземпляри раків, завдавши при цьому збитків державі на суму 9180 грн".

- Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, на водоймах загального користування, дозволяється на одну особу виловлювати не більше 30 екземплярів раків. В Роському іхтіологічному заказнику вилов риби та раків взагалі заборонений, - розповів він, - Тому, інспекторами на одного з порушників складено адміністративний протокол за статтею 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення — порушення правил охорони та використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду.

На місце події викликана слідчо-оперативна група Черкаського РВ відділу поліції ГУНП в Черкаській області для встановлення обставин вчинення правопорушення. Раки та засоби вчинення порушення вилучені працівниками поліції.

Враховуючи завдану істотну шкоду та значну кількість виловлених раків на об'єкті природно – заповідного фонду вирішується питання про порушення кримінального провадження за ознаками статті 249 КК України (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом).

Читайте також:

Довідково: Ро́ський іхтіологічний заказник місцевого значення в Канівському районі Черкаської області створений рішенням Черкаської обласної ради від 21.11.1984 р. № 354. Має площу 123 га. Розташований на землях держзапасу, займає акваторію від гирла р. Рось до с. Межиріч. Єдиний іхтіологічний заказник на р. Рось. Під охороною ділянка для відновлення і розмноження цінних видів риб — судака, ляща, сома, білизни, сазана, плітки та інших, що заходять сюди з Кременчуцького водосховища.

У заказнику забороняється вилов риби, раків та інших водних живих ресурсів протягом усього року.

Читайте також:

Коментарі