Пошук

Туристична археологія - частина розвитку туризму на Обухівщині

Туристична археологія - частина розвитку туризму на Обухівщині

Пандемія Covid-19 вдарила по міжнародному туризму, проте дала шанс внутрішньому. Обухівщина має шанс стати перлиною туристичних маршрутів Київщини завдяки археології.

Київщина має чи не найбільші можливості для залучення іноземних туристів, пишуть Хроніки Обухова з посиланням на видання "Моя Київщина".

Директор туристичної фірми «Бригантина», керівник проєктів в ГО «РоД» (Розвиток туристичних дестинацій»), ексголова комітету розвитку туризму в Київській області при наглядовій раді КОДА (2014-2015),учасник Всеукраїнської асоціації гідів (ВАГ), практикуючий гід по Україні та Європі Леонід Щербинко зазначає, що пандемія Covid-19 вдарила по туризму дуже сильно. Особливо дісталося тим, хто робив ставку на зарубіжні подорожі та на груповий туризм.

Після першого всеосяжного карантину навесні 2020 року галузь почала потроху оживати і на цей раз внутрішній туризм став виглядати майже безальтернативним рятівним колом для тих, хто звик подорожувати. Закриття кордонів і введені обмеження значною мірою спрямували туристичні потоки на внутрішні маршрути і курорти. Особливо відчувалося пожвавлення самодіяльного і автотуризму на власних авто. Досвідчені і вимогливі туристи, які раніше загартовувалися високими стандартами, комфортом і сервісом закордонних пропозицій, почали вимагати того ж і від вітчизняних учасників ринку. Це підштовхнуло власників туристичного бізнесу, організаторів і виконавців туристичних програм до покращення обслуговування, пошуку нових туроб’єктів, готових надавати якісні послуги в нових умовах, розповідає Леонід Щербинко.

Київщина, як столичний регіон, опинилася особливо у вигідних умовах, маючи величезний рекреаційний і туристичний потенціал. Акваторія Дніпра з мальовничими берегами і островами, потужні лісові масиви і мальовнича горбистість Придніпровської височини, подекуди гранітні оголення Українського кристалічного щита і озера, паркові зони і скансени в умовах карантинів і соціальної дистанції стали чи не головними туристичними магнітами за останні півтора року.

Київщина – це регіон, де чимало діючих сироварень і невеликих підприємств різного напрямку тваринництва, готових впустити до себе допитливого туриста і навіть запропонувати дегустацію. А саме: осетрові ферми в Українці, равликові ферми і навіть господарства, що займаються вирощуванням органічних ягід та плодів.

Також користується попитом відпочинок на воді - на каяках і байдарках, рафтинг.

Починає розвиватись і авіатуризм - прогулянки на гелікоптерах вздовж Дніпра.

Велику надію покладаємо на «Парк Київська Русь», який є одним із найпотужніших креативних майданчиків області. Чудове поєднання міських програм по Києву з заміськими маршрутами просто спонукає до дій, - каже Леонід Щербинко.

Промоція туристичних ресурсів області має бути не лише на безмежних ресурсах Фейсбуку, а й на основних магістралях у вигляді великих банерів, схем, картографічних знаків, у вигляді поліграфічних матеріалів на кожній АЗС, чи кемпінгу.. І все це обов’язково має дублюватися англійською мовою.

Ще один підзабутий і слабо популяризований напрямок в туризмі – туристична археологія. В розвинутих туристичних країнах туристи готові платити чималі гроші, аби взяти участь в розкопках, покопирсатися в землі з надією знайти щось давнє і цікаве. Київщина відома на весь світ, як територія, де була відкрита трипільська культура. На території області чимало давніх курганів і городищ часів скіфів, антів, сарматів… Звісно, такі проекти мають виконуватися під пильним наглядом науковців. Але для того і існують державні структури, щоб допомогти зрушити цю глибу з місця, - вважає експерт.

Читайте також: