У Богуславі розповіли, чому вода в Росі має непривабливий вигляд і неприємний запах

У Богуславі розповіли, чому вода в Росі має непривабливий вигляд і неприємний запах
19:28 05.05.2023
У Богуславі розповіли, чому вода в Росі має непривабливий вигляд і неприємний запах

До виконавчого комітету надходять звернення громадян щодо якості поверхневих вод річки Рось та водойм на території Богуславської тергромади.

Про це йдеться на сторінці тергромади, передають Хроніки Обухова.

Особливо хвилювання викликає зміна забарвлення води із прозорої на мутно-зелений колір.

Відповідно до завдань, моніторинг поверхневих вод на території Богуславської міської територіальної громади здійснює Миронівська філія ДУ «Київський ОЦКПХ МОЗ».

Станом на 04.05.2023 р. розпоряджень щодо обмежень використання поверхневих вод не надходило.

Щодо «цвітіння» води, то це — природне явище, яке має назву: евтрофікація водойм.

Причина — мийні засоби, що містять фосфат, котрі через зворотні стічні води попадають до поверхневих вод, де відбувається масове розмноження мікроскопічних водоростей, - розповів Петро ПИДЮРА, головний спеціаліст відділу з питань земельних відносин.

За його словами, масове розмноження фітопланктону і викликає зміну забарвлення води.

Найчастіше евтрофікація загрожує водоймам зі стоячою водою, або річкам, які повільно течуть.

Впродовж свого активного «життя» водорості поглинають шкідливі домішки, збагачують воду киснем, вітамінами і біологічно активними речовинами.

Проте, коли вони відмирають, то визивають негативні явища. При значній концентрації водоростей біля поверхні, у воді з’являється неприємний запах, знижується вміст кисню, активізуються анаеробні процеси, що призводить до заморів риби та інших гідробіонтів.

У риби змінюється поведінка: порушується координація рухів, спостерігаються нервові явища, пригнічення дихання, а в результаті настає загибель.

Спори мікроскопічних водоростей є стійкими до висихання і з легкістю зимують на дні водойм. Вони теплолюбові і найінтенсивніше розвиваються за температури вище 20 градусів.

Цьогоріч рясні опади спричинили підйом рівня води у річках, що спровокувало міграцію спорів мікроскопічних водоростей у верхні шари водойм. Наразі, триває посилений моніторинг за станом водних об’єктів, - йдеться у повідомленні.

Погода