У Кагарлику почали обговорювати демонтаж радянської символіки

У Кагарлику почали обговорювати демонтаж радянської символіки
12:20 26.10.2022
У Кагарлику почали обговорювати демонтаж радянської символіки

Київська область, Обухівський район, Кагарлицька тергромада. Кагарлицька міська рада інформує про початок проведення громадського обговорення щодо демонтажу, заміни елементів пам’яток Другої світової війни, що поширюють радянські та російські міфи, мають комуністичну символіку.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на сторінку місцевої громади.

Також це стосується зміни назв вулиць, провулків, які названі на честь російських та радянських діячів політики, літератури, мистецтва тощо, у населених пунктах Кагарлицької міської територіальної громади.

Організатор громадського обговорення - Комісія щодо здійснення заходів з питань дотримання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»

З метою очищення громадського простору від матеріального втілення російських наративів, позбавлення об’єктів топоніміки населених пунктів громади від ідеологічних кліше та міфів російської імперської спадщини, переозначення пам’яток Другої світової війни, щоб не слугували поширенню радянських та російських міфів, Комісія щодо здійснення заходів з питань дотримання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» виносить на громадське обговорення пропозиції щодо демонтажу окремих елементів, реконструкції пам’яток Другої світової війни та перейменування вулиць. А саме:

Перелік елементів пам’яток Другої світової війни, які підлягають демонтажу, заміні:

Місто Кагарлик – вулиці: Пушкіна, Гайдара, Тургенєва, Толстого, Маяковського, Чехова, Островського, Горького, Чайковського, Разіна, Суворова, Кутузова, Титова, Гагаріна, Попова, Комарова, Мічуріна, Павлова, Нахімова, Челюскіна, Папаніна, Щорса, Чапаєва, Ватутіна, Ковпака, Кошового, З.Космодем’янської, Піонерська, Енгельса, Тюленіна

Провулки: Чапаєва, Гагаріна, Ватутіна, Тургенєва, Маяковського.

 • Село Бендюгівка – вулиця Горького
 • Село Горохуватка – вулиця Гагаріна
 • Село Демівщина – вулиця Горького
 • Село Новосілки – вулиця Гагаріна
 • Село Переселення – вулиці Комунарська, Гагаріна, провулок Гагаріна
 • Село Слобода – вулиці Гагаріна, Кошового
 • Село Стави – вулиця Пушкіна
 • Село Халча - вулиці Гагаріна, Кошового
 • Село Черняхів – вулиця Гагаріна
 • Село Шубівка – вулиця Пушкіна
 • Село Землянка – вулиця Гагаріна

Тривалість обговорення – 30 (тридцять) календарних днів. Підсумки громадського обговорення щодо перейменування вищезгаданих об’єктів будуть оголошені протягом 10 (десяти) робочих днів після завершення його проведення.

Погода