Пошук

У повітряному бою загинув легендарний керівник "Привидів Києва"

У повітряному бою загинув легендарний керівник "Привидів Києва"

Він жив у Бучі, вилітав з Василькова, бився над Києвом, загинув над Чорним морем.

Про це йдеться у повідомленні на telegraf.com.ua, передають Хроніки Обухова.

У повітряному бою загинув легендарний керівник "Привидів Києва", полковник Михайло Матюшенко із позивним "Дід". Пілот загинув у небі над Чорним морем під час бою з окупантами ще у червні, однак тіло героя знайшли лише зараз, йдеться у повідомленні.

Довідково:

  • Льотчик з Бучі до повномасштабного вторгнення обіймав посаду керівника однієї з авіакомпаній, очолював громадське формування охорони правопорядку.
  • Під керівництвом "Діда" після бойових завдань всі "Привиди Києва" поверталися живими, а 40 бригада тактичної авіації не зазнавала втрат у повітрі під час боїв з окупантами.
  • Для Матюшенка останньою операцією стала та, під час якої він прийняв рішення щодо посилення південного та східного фронтів після звістки про безповоротні втрати підготовлених екіпажів бомбардувальників.
  • Після неї додому він вже не повернувся.

Про "Привида Києва" в Україні заговорили у перші ж дні війни. Всі намагалися з'ясувати, ким є цей пілот, який знищує росіян і перемагає за чисельної переваги противника. Міську легенду розвіяв Генштаб, заявивши, що мова не про одного пілота, а про цілий підрозділ. Розповідаємо детальніше, звідки взялася історія:

Легенда про "Привида Києва"

"Привид Києва" — це збірний образ 40-ї бригади тактичної авіації, яка дислокується поблизу Києва в Обухівському районі. Легенда і саме словосполученння про "Привида Києва" з'явилося у перші дні війни, коли люди почали знімати на камери і викладати у соцмережі винищувачі над столицею, а деякі користувачі соцмереж почали виставляти фото різних пілотів у масках і окулярах, мовляв це і є той самий месник та "привид Києва".

Читайте також: