У Васильківській тергромаді триває вакцинація від COVID-19

У Васильківській тергромаді триває вакцинація від COVID-19
10:26 21.03.2023
У Васильківській тергромаді триває вакцинація від COVID-19

Васильківська громада в Обухівському районі - одна з громад-учасниць проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на сторінку Коаліція за Вакцинацію.

Лише місяць тому за підтримки ГС “Коаліція за вакцинацію” тут, на базі Васильківського ЦПМСД, була організована і почала свою роботу мобільна бригада з вакцинації проти COVID-19, у чиїх планах - регулярно об’їжджати всі 19 сіл громади, вакцинуючи місцевих мешканців, - йдеться у повідомленні.

За перші 5 виїздів (бригада почала працювати 16 лютого) до невеличких, малонаселених сіл громади медики вакцинували 47 осіб.

Половина з них - люди віком старше 60 років. Це саме та категорія, яка найбільше постраждала від пандемії COVID-19 і для якої досі коронавірусна хвороба становить смертельний ризик.

У той же час, це чи не найскладніша категорія пацієнтів у плані комунікації. Їх досить важко переконати в чомусь, особливо коли це роблять ті, кого вони близько не знають.

Саме тому, і медики, і регіональні координатори проєкту докладають великих зусиль та заручаються підтримкою місцевої влади та лідерів суспільної думки, щоб достукатись до найбільш критично налаштованих мешканців та мотивувати їх вакцинуватися.

Наприклад, пацієнтів на вакцинацію 16 березня (у селах Яцьки та Тростинка) обдзвонювали та запрошували місцеві фельдшери. У результаті, отримати свої щеплення прийшли 17 осіб, - додали автори.