12:20 11.12.2020

Вже найближчим часом може статись ситуація, коли українців не буде кому лікувати. Європейські країни роблять все, щоб медпрацівники з України приїжджали лікувати їхніх громадян.

Українські медики можуть масово почати виїжджати за кордон, пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Фейсбук-сторінку Pavlovsky News.

У МОЗ заявили про провал з фінансуванням медицини. В Україні неконкурентні зарплати у медпрацівників. Європейські країни створюють привабливі умови для приїзду українців з медичною освітою. Так, Польща скасувала нострифікацію дипломів українських медиків і збільшила витрати на охорону здоров'я. Такий стан справ, на думку міністра охорони здоров'я України, призведе до масового виїзду вітчизняних фахівців за кордон.

За словами Максима Степанова український лікар повинен отримувати не менше 23 тис. грн, медсестра - 17 тис. грн, санітарка - 12 тис. грн.

Я вважаю, що отримати ситуацію, при якій ми залишимось без лікарів, і це не апокаліптична картина, ми просто не можемо. Європейські країни роблять все, щоб наші лікарі і наші медичні сестри виїхали працювати до них. Тому збільшення фінансування медицини - це наша життєва необхідність, - зазначає Степанов.