Пошук

Українка - місто фестивалів і творчих людей

Українка - місто фестивалів і творчих людей

Українка, затишне містечко на Обухівщині, славиться фестивалями і музеями.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на Мій Київ.

Легендарне Трипілля

Всього в 11 хвилинах їзди від Українки знаходиться те саме легендарне Трипілля, де історик Вікентій Хвойка в 1896-му відкрив світу трипільську культуру. Хоча найпершим його відкриттям була Кирилівська стоянка на Подолі, вік якої понад 20 000 років. На місці розкопок біля Українки заснували музей "Прадавня Арарта", рівних якому поки немає у всьому світі. Одного разу цей музей заслужив похвалу самого Папи Римського Бенедикта IV.

Приватний музей може похвалитися колекцією з більш ніж 2000 експонатів трипільської культури, зібраних на території від Чорного моря до берегів Дунаю, в Україні, Молдові та Румунії. Представлені не тільки стародавні знаряддя праці, зброю, ритуальний і побутовий посуд, але і реконструкція двоповерхового дерев'яного житла трипільського періоду у дворі, традиційні жіночі статуї в збільшеному вигляді. Музей знаходиться за адресою: село Трипілля, вулиця Рибальська, 1. Якщо дозволяє режим карантину, "Давня Арарта" відкрита з вівторка по неділю, з 10:00 до 17:00.

Улюблене місце творчих людей

Місця Українки завжди любила богема. В її передмісті Плютах, на вулиці Малишка, 42 працює цікавий музей "Літературно-мистецькі Плюти". Він присвячений письменнику і драматургу Олександру Корнійчуку, і його першої дружини, польської письменниці Ванди Василевської.

Місто фестивалів

Сюди часто приїжджав і близький друг Корнійчука, ім'ям якого названа вулиця, - поет Андрій Малишко. Відвідати літературний музей в Плютах можливо в будь-який день тижня, крім понеділка, з 9:00 до 17:00. А кожного 25 травня тут влаштовують свято на честь дня народження Олександра Корнійчука.

Українка - справжнє місто фестивалів. У другу суботу вересня щорічно проходить Фестиваль дворів - свято доброго сусідства з традиційними гуляннями і фіналом конкурсів найкрасивіших балконів і квітників.

На фестивалі гітаристів "Дніпровські сузір'я" з 2006-го щороку збираються талановиті музиканти з усього СНД. DNEPR-ROCK-ENERGY цікавий незвичайним для рок-фестивалю форматом: на одній сцені виступають колективи, на інший всі бажаючі висловлюють думки про артистів з живою прямою трансляцією. На фестиваль, який зазвичай проходить в кінці серпня, може потрапити будь-яка талановита група, попередньо відправила демо-запис виступу і успішно пройшла живе прослуховування. Участь в DNEPR-ROCK-ENERGY абсолютно безкоштовна.

У 2011-му, в честь двадцятиріччя незалежності країни, в Українці провели свій масштабний обласний фестиваль і вічні "антагоністи" рокерів - репери. На RAP EAT SAYSHEN тоді приїхали кращі молоді виконавці цього жанру з усього Київського регіону.

З 2010-го в Українці щороку відкриває таланти VAU-Fest - фестиваль експериментального кіно. Крім показів відео-арту та короткометражних фільмів, організатори влаштовують майстер-класи, проводять лекції та демонстрації кінопрограм зарубіжних друзів.

У такому творчому місці просто не можуть не народжуватися творчі люди. Наприклад, зірка популярного українського телесеріалу "Спіймати Кайдаша" Антоніна Хижняк (Мотря) родом з Українки. І зараз продовжує жити в рідному місті.

Якщо ви любите покататися на велосипеді, вам, швидше за все, сподобається місцевий велофестиваль. В кінці вересня - початку жовтня велоклуб Ukrainka bike team традиційно збирає фанатів велоспорту: членів спортивних організацій, клубів і просто ентузіастів. Крім загальних покатушек, на фестивалі можна насолодитися виступами паркуристів (майстрів стрибкової техніки) і велотріалістів (долають складні перешкоди на велосипеді без опори ногами, руками та іншими частинами тіла).

Читайте також: