Пошук

Українку захистили від амброзії: її просування містом зупинено

Українку захистили від амброзії: її просування містом зупинено
PR Публікація розміщена на правах реклами

Шкідливість амброзії надзвичайно велика. Розвиваючи потужну надземну масу і кореневу систему вона сильно пригнічує культурні рослини й різко знижує родючість ґрунту.

Під час цвітіння ця рослина дуже небезпечна: пилок викликає у людей алергію і, як наслідок, підвищення температури, сльозотечу, кон’юнктивіт, погіршує зір і навіть може викликати набряк легень. Медики називають це амброзійним полінозом або сінною пропасницею. Слід додати, що у цей період від неї страждають астматики, у яких загострюються приступи бронхіальної астми.

ПОНАД 3 ГА ОБРОБИЛИ ДЛЯ ЛІКВІДАЦІЇ АМБРОЗІЇ

На початку вересня 2020 року виконавчий комітет Української міської ради за численними проханнями громадян ініціював раунд технічних та екологічних консультацій з постачальниками та комунальними підприємства щодо пошуку оптимальних рішень для протидії поширення амброзії у Українці. В наслідок цього було проведено екологічний моніторинг реального стану територій, вивчено сучасний досвід міста Бучі та надано звіт, який обговорювався на засіданні міської ради. На підставі чого було організовано та проведено тендерні закупівлі для боротьби з амброзією аерозольним методом.

Роботи виконувались протягом листопада на різних ділянках міста, які було обрано на підставі повторної екологічної оцінки підвідомчих територій для перевірки доцільності виконання робіт та підтвердження ефективності застосовуваного препарату.

Це

  • узбіччя автошляхів та мостів,
  • паркові зони та сквери,
  • ділянки біля житлових масивів
  • та соціальних об’єктів, залізничної колії.

ПРО ПРЕПАРАТ

При обробці територій використовувався екологічно-безпечний засіб Unimag (Юнімаг) вітчизняного виробництва (ТОВ «Зігрівай»). Унікальна особливість якого, за даними виробника, полягає зокрема запобіганню міграції колоній амброзії, навіть на пізніх фазах розвитку рослини. Після обробки поверхні амброзії та його суцвіття, рослина впадає у «коматозний стан», при якому зупиняються процеси утворення чи дозрівання насіння. Як наслідок, не відбувається ураження подальше ураження грунту. Протягом нетривалого часу рослина гине природнім шляхом, а препарат вимивається опадами, не спричиняючи шкоди.

За повідомленням координатора екологічного проекту та незалежного експерта з питань державних випробувань препаратів Руслана Масненького, продукція перевірена у відповідності до вимог Міністерства охорони довкілля та природнього середовища.

ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ МЕШКАНЦІВ

  • Продукція сертифікована у відповідності до вимог Міністерства охорони довкілля та природнього середовища.
  • Безпечна для людини та домашніх тварин, не шкідлива для декоративних та хвойних насаджень, не є пестицидом.
  • Під-час виконання основних робіт, протягом місяця незалежними фахівцями з питань захисту і карантину рослин проводились додаткові польові дослідження для гарантування якості наданих послуг, доведено негативну дію засобу Unimag (Юнімаг) на фертильну функцію насіння амброзії.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Незважаючи на складний ландшафтний дизайн ділянок (схили, насадження), вдалось зупинити рух амброзії вздовж транспортних артерій та житлових масивів (зокрема вул. Будівельників, Юності). Рекомендовано провести профілактичну роботу у промисловій зоні міста Українки та вздовж узбічь залізничної колії.

ПОДЯКИ

Керівництво компанії ТОВ «Зігрівай» подяку представників міськради за прозору та активну співпрацю. Сподіваємось, що даний проект став міцним фундаментом для подальшої співпраці щодо покращення благоустрою місцевої громади.

Читайте також: