Пошук

Українська громада повернула земельну ділянку вартістю 12,5 млн грн

Українська громада повернула земельну ділянку вартістю 12,5 млн грн

Суд повернув у власність територіальної громади міста Українка земельну ділянку біля води, яку було незаконно передано у приватну власність.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на прес-службу Київської обласної прокуратури.

Повідомляється, що рішенням Української міської ради Обухівського району в 2018 році земельну ділянку було безкоштовно передано в приватну власність ОК "ЖБД" "Дніпровський" для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

Однак, на думку прокуратури, це рішення суперечить чинному законодавству України, оскільки під час заснування житлово-будівельного кооперативу був порушений порядок його створення (ст.41, ч. 3 ст. 123, ч.2 ст. 134 Земельного кодексу України) , - сказано в повідомленні.

Також органами прокуратури було встановлено, що вказана земельна ділянка частково розташовується на землях водного фонду, щодо яких орган місцевого самоврядування не має повноважень, в тому числі і не має прав на відведення у приватну власність.

Суд задовольнив позовні вимоги прокуратури в повному обсязі і визнав недійсним рішення Української міської ради про передачу земельної ділянки в приватну власність.

Читайте також: