Пошук

Українських вчителів можуть змусити вакцинуватись від Covid-19

У Міністерстві освіти і науки України хочуть запровадити для вчителів обов'язкову вакцинацію від коронавірусу або ПЛР-тестування.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Укрінформ.

В Україні законодавчо не передбачені обмеження щодо вчителів, які не пройшли вакцинацію від коронавірусної хвороби, проте у МОН опрацьовують можливі зміни в кваліфікаційну характеристику професії.

На сьогодні законодавчо таких обмежень немає, але опрацьовується механізм, враховуючи те, що це потенційний носій вірусу, який знаходиться в групі і колег і дітей. Діти менше хворіють, але вони теж є носіями. Треба подумати про те, можливо потрібно в кваліфікаційну характеристику професії внести обов'язково або вакцинацію або ПЛР-тест. Але поки що законодавчо цього немає, в обов'язковому порядку поки немає. Є ж санітарна книжка для працівників харчової торгівлі, кухарів, і так далі. Це ж не є щось таке, що за рамки виходить. Ми носії все одно, але ти повинен максимально убезпечити весь свій колектив, - сказав міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Також Шкарлет розповів, що наразі по школах і садочках 250 тисяч працівників записані на вакцинацію, по установах вищої освіти і коледжах охочих понад 25 тисяч (в середньому по всіх установах це понад 90% всіх співробітників).

Точно знаю, що по Києву вже навіть почали ревакцинацію. Можливо, назва вакцини Pfizer дасть нам ще більший відсоток бажаючих. Крім того, я би так критично не оцінював відсоток саме тих, хто не хоче вакцинуватися. Дуже багато людей, яким медично протипоказано, які перехворіли, тобто їм теж якийсь час, десь пів року не варто вакцинуватися, - розповів міністр освіти і науки.

Читайте також: