Пошук

Українцям доступні ліки для профілактики ВІЛ: подробиці

Українцям доступні ліки для профілактики ВІЛ: подробиці

Сучасна медицина пішла настільки вперед, що існують ліки не лише для лікування ВІЛ (який колись вважався смертельним вироком), а й для профілактики.

У січні 2022 року в Україні офіційно зареєстрували 987 нових випадків ВІЛ-інфекції, у 295 пацієнтів діагностовано СНІД, а 126 людей померли від СНІДу, пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Фейсбук-сторінку "Центр громадського здоров’я України".

Що робити, якщо у вас виявили ВІЛ

Стати на облік та отримувати антиретровірусні препарати. Вони доступні для кожної людини з ВІЛ та надаються безоплатно.

Якщо вчасно виявити ВІЛ та дотримуватися призначеного лікування, можна досягти такого рівня, що кількість вірусу імунодефіциту людини в крові стає настільки мізерна, що він не проявляється в аналізі крові. До того ж ВІЛ-позитивні люди з пригніченим вірусом не можуть передавати його здоровим, навіть через статевий акт, - йдеться в повідомленні.

Де пройти тестування на ВІЛ:

  • у сімейного лікаря, терапевта чи педіатра;
  • в кабінетах «Довіра»;
  • кабінеті інфекційних захворювань за місцем проживання;
  • у центрах СНІДу;
  • у представництвах громадських організацій, що займаються боротьбою з ВІЛ/СНІД;
  • у мобільних амбулаторіях;
  • замовити безкоштовний швидкий оральний тест на ВІЛ

Громадяни, які мають високий ризик інфікуватись ВІЛ (наприклад, ті, хто надає сексуальні послуги або часто змінює партнерів), можуть розпочати доконтактну профілактику - для цього слід почати приймати PrEP.

PrEP створено для всіх, хто має ризик інфікуватися ВІЛ. Ви п’єте таблетку — антиретровірусний препарат — і можете контролювати, чи інфікуєтеся вірусом у ризикованій ситуації. Лише одна таблетка на день гарантуватиме захист від ВІЛ та подарує відчуття контролю, - йдеться в повідомленні.

Так PrEP плюс презерватив дають гарантію 99%, що ви не інфікуєтесь ВІЛ.

Де отримати PrEP безкоштовно?

Отримати PrEP можна в кабінетах довіри, СНІД-центрах або у партнерських організацій. Деталі можна дізнатися на гарячій лінії з питань ВІЛ/СНІД: 0-800-500-451.

Читайте також: