Українцям хочуть дозволити звільняти мерів на місцевих референдумах

11:49 07.09.2021

Українські депутати працюють над законопроєктом про місцевий референдум, який дозволить звільняти мерів раніше терміну.

Партія «Слуга народу» хоче дозволити звільняти мера на місцевому референдумі, пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Хмарочос.

Перший заступник голови Верховної Ради та нардеп від СН Руслан Стефанчук зазначив, що у Верховній раді можуть розглянути законопроєкт про місцевий референдум цієї осені.

Він зазначив, що в цей закон було закладено велику кількість запобіжників, аби «не допустити сепаратизму та інших негативних явищ», щоби місцевий референдум використовувався для блага громад. Наприклад, документ передбачає можливість оголошувати недовіру і звільняти мера та розпускати Верховну Раду.

У травні в Раді зареєстрували законопроєкт «Про місцевий референдум». Наразі у законодавстві України інститут місцевого референдуму представлений фрагментарно.

Згідно з законопроєктом, предметом референдуму може стати: затвердження статуту, програми розвитку територіальної громади або змін до них; дострокове припинення повноважень сільської, селищної, міської ради/голови; втрата чинності нормативно-правовим актом органу місцевого самоврядування або окремими його положеннями; інше питання місцевого значення.

Ініціаторами місцевого референдуму можуть бути щонайменше 10% виборців тергромади; сільська, селищна, міська рада; сільський, селищний, міський голова.