Пошук

Укренерго готується підвищити тариф на передачу електроенергії

Укренерго готується підвищити тариф на передачу електроенергії

НЕК «Укренерго» пропонує підвищити тариф на передачу електроенергії для компанії з першого серпня на 21% – до 355,55 гривні за МВт-год.

Про це повідомляє пресслужба Укренерго, передають Хроніки Обухова з посиланням на Хмарочос.

Компанія обґрунтовує необхідність підвищення тарифу збільшенням витрат на сировину і допоміжні матеріали на 20,21 мільйона гривень, на електроенергію для господарських потреб – на 19,42 мільйона гривень, інші операційні витрати – на 54,69 мільйона гривень.

У проєкт структури тарифу включені фінансові витрати за договором кредитної лінії від 30 грудня 2020 року між «Укренерго» та «Укрексімбанком» на суму 964,3 мільйона гривень. В чинний тариф включені витрати на виплату відсотків за кредитами, отриманими в «Ощадбанку» та «Укргазбанку».

Крім того, компанія передбачає в тарифі зростання обсягу передачі електроенергії на 1,94 мільйона МВт-год – до 140,9 млн МВт-год. Також планується збільшення витрат, пов’язаних з виконанням спеціальних зобов’язань, на рівні 31,57 мільярда гривень.

Довідково:

  • У березні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ухвалила рішення не підвищувати тариф на передачу енергії для Укренерго, як планувалося раніше. Наразі діє тариф 293,93 гривні за МВт-год
Читайте також: