Пошук

В КОДА обговорили зниження тарифів на проїзд в області

В КОДА обговорили зниження тарифів на проїзд в області

Голова Київської облдержадміністрації Василь Володін обговорив зниження тарифів на проїзд в приміському пасажирському транспорті регіону з основними перевізниками, які обслуговують переважну більшість маршрутів області.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на прес-службу КОДА.

Розумію складнощі, з якими довелося стикнутися перевізникам протягом 2020-2021 року через локдаун та інші проблеми. Всі знають, що вжиті обмеження були вимушеними. Але, на жаль, наразі ми зіштовхнулись з тим, що частина перевізників підвищила тарифи, що викликало значне соціальне напруження серед мешканців Київщини, – зазначив голова області.

На деяких маршрутах йдеться про підняття тарифів на більш ніж 20%, що не завжди є обґрунтованим. В першу чергу це стосується маршрутів частини Бучанського району та Васильківського напрямку. Тому очільник Київщини звернувся до перевізників врахувати соціальну складову та спроможність пасажирів сплачувати за ці послуги.

Учасники наради дійшли компромісного рішення переглянути тарифи на проїзд на тих маршрутах, де підвищення відбувались протягом 2021 року, виходячи з того, що таке підвищення не може перевищувати 15-18% або в грошовому вимірі це складає не більше 1-2 грн.

Перегляд цих тарифів має відбутися не пізніше понеділка, 9 серпня 2021 року.

Голова КОДА Василь Володін подякував учасникам зустрічі за відкритий діалог, який є найкращим способом вирішувати спірні ситуації та знаходити порозуміння.

Зазначимо, наразі законодавством України після прийняття постанови Уряду від 25.03.2015 № 240 не передбачено повноважень Київської обласної державної адміністрації щодо здійснення державного регулювання тарифів на послуги з перевезення пасажирів на приміських і міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Київської області.

Всього в Київській області працює 69 компаній-перевізників, які здійснюють перевезення пасажирів на 511 внутрішньообласних маршрутах.

Читайте також: